روحانی: انتقام سوءقصد علیه اعضای سپاه پاسداران را خواهیم گرفت
حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در سفر به استان هرمزگان، با اشاره به سوءقصد علیه مأموران ایرانی در سیستان و بلوچستان اطمینان داد که "ملت ما بی تردید انتقام خون این شهیدان را خواهد گرفت". روحانی سپس به بندر عباس رفت و یک زیردریایی را که "پیشرفته ترین زیر دریایی ایران" توصیف شده، افتتاح کرد.

روز یکشنبه ٢٨ بهمن/١٧ فوریه، حسن روحانی در سخنرانی خود در ورزشگاه بندر لنگه گفت: "ما در منطقه خلیج فارس روابط برادرانه و صمیمی می‌خواهیم، ما هیچ گاه آغازگر تجاوزی در منطقه نبوده‌ایم". روحانی بدون این که از پاکستان یا کشور دیگری نام ببرد گفت: "کسانی که در منطقه فکر می‌کنند آمریکا و صهیونیست‌‌ها (اسرائیل) امنیت آنها را تامین می‌کنند، سخت در اشتباه هستند". او یادآوری کرد که قبلاً نیز برخی از کشورها به صدام حسین تکیه کرده بودند تا امنیت به دست آورند "در حالی که ایران در منطقه امنیت ‌آفرین بود و بعدها دیدند که همان صدام به کویت حمله کرد و کسانی که فکر می‌کردند صدام مایه امنیت آنها است به اشتباه خود پی بردند".
روحانی گفت برخی کشورهای همسایه تصور می‌کنند که "ایران چشم طمع به منطقه دارد" و از ترس ایران به سراغ آمریکا و اسرائیل رفته‌اند، در حالی که امنیت منطقه "دست ما مسلمانان است".

خبرگزاری‌های ایرانی می‌نویسند که به مناسبت سفر رئیس جمهوری اسلامی به جنوب، "پیشرفته ترین زیر دریایی ایران با نام «فاتح» رونمایی شد".

وزیر دفاع در این مراسم گفت: "زیر دریایی فاتح به طور کامل بومی بوده و ساخت و طراحی آن تماماً به دست دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع انجام شده است". زیردریایی فاتح به عنوان نخستین "زیردریایی کلاس نیمه سنگین" ایران معرفی شده است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.