کارگران راه آهن تبریز خط را 'بستند'
گزارشها از ایران حاکی است که کارگران خط راه آهن تبریز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و عیدی خود خط راه آهن را بستند.

شاپور ارصلانی، مدیرکل راه آهن آذربایجان نیز امروز در گفتگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با تائید خبر اعتصاب کارگران گفت که کارگران به دلیل عدم پرداخت ۲ ماه از معوقات تجمع کردند.

آقای ارصلانی گفت: "این تجمع موجب شد تا قطار تربیت معلم تبریز از حرکت باز ماند و قطار مشهد - تبریز نیز در ورودی سکو متوقف شد و مسافران مجبور شدند در این محل پیاده شوند."

مدیرکل راه آهن آذربایجان گفته که مسئولان پیگیر هستند تا با دریافت پول از دولت و از طریق پیمانکار، حقوق کارگران را پرداخت کنند.

به گفته آقای ارصلانی این تجمع در حال پراکنده شدن است و حرکت قطارها عادی می‌شود.

براساس اعلام این مقام مسئول حدود ۶۵۰ نفر در زیر مجموعه این شرکت پیمانکاری در راه آهن استان کار می کنند.

راه‌آهن آذربایجان به عنوان یکی از نواحی نوزده‌گانه راه‌آهن ایران فعال دارد و خطوط ریلی این ناحیه به حدود یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر می رسد.

این نخستین بار نیست که کارگران راه آهن در ایران اقدام به بستن خط راه آهن می‌کنند. کارگران کارخانه هپکو اراک در اردیبهشت ماه سالجاری در اعتراض به مشکلات معیشتی و عدم پاسخگویی مسئولان، راه آهن شمال به جنوب در ایران را مسدود کردند.

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.