واکنش تند ظریف به حادثه نیوزیلند، همراه با عکس رئیس جمهور آمریکا
ساعاتی پس از حادثه مرگبار نیوزیلند، وزیر خارجه جمهوری اسلامی در یک پیام توییتری ضمن محکوم کردن آن، دموکراسی غرب را متهم کرد که با «تبلیغ تعصب و تحجر» به این گونه وقایع دامن می‌زند.

روز جمعه ۴۹ نفر که احتمالا تمام آنها مسلمان هستند به دست یک تروریست استرالیایی در دو مسجد در شهری در کشور نیوزیلند به قتل رسیدند.

در واکنش به این حادثه، محمدجواد ظریف در توییتی که با عکس رئیس جمهور آمریکا همراه است چنین اظهار نظر کرد: «ریاکاری غربی‌ها در دفاع از بد جلوه دادن مسلمانان به نام آزادی بیان باید پایان یابد.»

توییت آقای ظریف علاوه بر عکس ترامپ، متن پیام‌های یک سیاستمدار استرالیایی را نیز به همراه دارد که در ساعات گذشته تلاش کرده است چنین جلوه دهد که مهاجرت مسلمانان به کشورهای غربی باعث رخ دادن چنین حوادثی است.

سناتور فریزر آنینگ در واکنش به مرگ مسلمانان در مساجد کرایست‌چرچ نوشته بود: «آیا هنوز هم کسی هست که در پیوند مهاجرت مسلمانان و خشونت شک کند؟»

اظهارات این سیاستمدار واکنش گسترده به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت و حتی یک سیاستمدار دیگر استرالیایی او را «آشغالی به شکل انسان» نامید.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.