روحانی: افزایش ۲۰ درصدی حقوق را در نظر گرفته‌ایم؛ توان ما بیش از این نیست

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ایران، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، روز یک‌شنبه در سخنرانی خود در کنگان در استان بوشهر گفت که «در بودجه سال آینده که در مجلس به تصویب رسیده برای همه کسانی که درآمد ثابت دارند اعم از شاغل و بازنشسته که حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را شامل می‌شود و نزدیک به ۱۴ میلیون نفر کارگر، افزایش ۲۰ درصدی حقوق برای کارمندان و بیش از ۲۰ درصدی برای کارگران، در نظر گرفته شده‌است.»

او افزود: «نمایندگان مجلس در تصویب لایحه بودجه افزایش ۲۰ درصدی حقوق را با فرمول خاصی تصویب و به قانون تبدیل کردند که دولت قانون مصوب را اجرا می‌کند در مورد میزان افزایش حقوق کارگران نیز این هفته در شورای عالی کار تصمیم‌گیری خواهد شد.»

حسن روحانی با بیان اینکه امسال تورم بیش از ۲۰ درصد بوده، گفت: «توان ما برای افزایش حقوق بیش از این نبود.»

در حال حاضر، حداقل دستمزد ماهانه کارگران یک میلیون و ۱۱۵ هزار تومان است. اما به گفته مرکز پژوهش‌های مجلس، سبد معیشت یک خانوار، سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومان در ماه است. تصمیم‌گیری دربارهٔ میزان دستمزد کارگران بر عهده شورای عالی کار است.

آمار مورد استناد رئیس‌جمهوری ایران در شرایطی اعلام شده‌است که برخی از اقتصاددانان منتقد دولت معتقدند نرخ تورم، بیشتر است و نسبت به افزایش شدید نرخ تورم در سال آینده هشدار داده‌اند.

اظهارات حسن روحانی دربارهٔ میزان افزایش حقوق‌ها در حالی مطرح شده‌است که تعیین دقیق این موضوع در زمان بررسی بودجه، به موضوع اختلافی میان دولت و مجلس تبدیل شد.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.