بانک ملی ایران نیم میلیون یورو غرامت از تله کوم آلمان مطالبه کرد
شعبه بانک ملی ایران در هامبورک شکایتی علیه کنسرن تله کوم آلمان تسلیم دادستان شهر بن کرده است. بانک ملی، که شعبه های متعددی در شهرهای بزرگ آلمان دارد، تله کوم را به قطع غیرقانونی خطوط تلفن و اینترنت خود متهم کرده و خواستار 500 هزار یورو غرامت شده است.

برپایه گزارش روز شنبه 16 مارس اشپیگل آنلاین، کنسرن تله کوم آلمان از اواخر سال گذشته به این سو خطوط تلفن و اینترنت دفاتر تعدادی از شرکت های ایرانی در آلمان را از ترس محدودیت در بازار آمریکا قطع کرده است.

بانک ملی ایران در شمار این شرکت ها است. بانک ملی در هامبورگ، فرانکفورت و چند شهر بزرگ دیگر آلمان شعبه دارد و ظاهرا اقدام تله کوم همه آن ها را با مشکل روبرو کرده است. شعبه هامبورگ بانک ملی در شکایتی که تسلیم دادستان شهر بن کرده تله کوم را متهم کرده که با قطع خطوط تلفن در برابر تحریم های آمریکا به زانو درآمده و به این وسیله سیاست ضدتحریم اروپا را نقض کرده است.

به نوشته اشپیگل آنلاین ظاهرا بانک ملی این شکایت را اواسط ماه فوریه تسلیم دادستان بن کرده و در آن خواستار پرداخت 500 هزار یورو غرامت از سوی تله کوم شده است. علت تسلیم شکایت به دادستان بن این است که مرکز تله کوم در این شهر قرار دارد.

ین گزارش حاکی از آن است که تاکنون دادگاه های ایالتی هامبورگ و بن در شش مورد به ضرورت رسیدگی خارج از نوبت به شکایت شاکیان تله کوم رای داده اند، اما در دو مورد که مهلت قانونی برای قطع همکاری از سوی تله کوم رعایت شده، ضرورت رسیدگی خارج از نوبت را رد کرده اند.

 در مورد خودداری از ارائه خدمات به شرکت های ایرانی حاضر در آلمان تله کوم تنها نیست. شرکت آسانسورسازی "کرونه" و یک تولیدکننده خودرو بدون دادن مهلت به مشتریان ایرانی، همکاری با آن ها را قطع کرده اند.

تله کوم آلمان، پس از قطع تلفن چند شعبه بانک ملی ایران در آلمان ابتدا اعلام کرد که نسبت به توانائی پرداخت صورتحساب های این بانک به دلیل تحریم های مالی علیه ایران تردید دارد. اما اکنون استدلال می کند که ادامه همکاری با این بانک معاملات چندین میلیارد یوروئی این کنسرن در بازار آمریکا را به خطر می اندازد.

بانک ملی ایران همزمان با تسلیم شکایت به دادستان بن، موضوع را با کمیسیون اروپا نیز در میان گذاشته و خواستار رسیدگی به آن شده است. با این استدلال که اقدام تله کوم آلمان به تلاش های اتحادیه اروپا برای کاهش فشار تحریم ها علیه ایران در تضاد است.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.