اشاره به "مشکلات اقتصادی" در پیام‌های نوروزی رهبران ایران
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، همزمان با نوروز و آغاز سال جدید، با اشاره به مشکلات اقتصادی، به ویژه در ماه‌های اخیر، گفت: راه حل مشکل معیشت مردم، رونق تولید است. حسن روحانی، رییس‌جمهوری اسلامی ایران، نیز به همین مناسبت، سال جدید را سال مهار تورم، متعادل کردن قیمت ارز و سال دوستی بیشتر با همه همسایگان برشمرد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، در پیام خود به مناسبت نوروز ۱۳۹۸، بخشی از مشکلات کنونی را به دلیل "مدیریت‌های نارسا در زمینه مسائل اقتصادی" برشمرد و تاکید کرد: اولویت کشور فعلا مسئله اقتصادی است.

رهبر جمهوری اسلامی ایران گفت: سال پرماجرایی را گذراندیم. دشمنان نقشه‌ها داشتند برای ملت ایران؛ در مقابل تحریم‌های شدید و به قول خودشان بی‌سابقه آمریکا و اروپا، ملت ایران، هم در عرصه سیاسی، هم در عرصه اقتصادی یک واکنش محکم و مقتدرانه‌ای از خود نشان داد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، با بکار بردن عبارت "توسعه تولید ملی"، گوشه‌ای از مشکلات کنونی مردم را برشمرده و گفت: کاهش ارزش پول ملی، قدرت خرید مردم، مشکل کارخانجات و کم کاری و احیانا تعطیلی بعضی از کارخانجات، اینها از مشکلات اقتصادی است.

حسن روحانی، هم در پیام نوروزی خود، "اساس نابسامانی و مشکلات" در ایران را، به "بدخواهان" نسبت داد که از "خارج از مرزهای ایران وارد این سرزمین شده است".

رییس‌جمهوری اسلامی ایران، سال گذشته را، سال پیروزی بر تروریسم، سال ایستادگی ملت ایران، سال پیروزی مردم ایران در مجامع بین‌المللی و در دادگاه بین‌المللی برشمرد و در عین حال افزود: از لحاظ معیشت مردم با سختی‌های فراوانی مواجه بودند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.