سپاه تکذیب کرد: برخورد یگان‌های سپاه با مردم سیل‌زده شایعه است

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز چهارشنبه «برخورد» یگان‌های این نیرو با مردم سیل‌زده در استان خوزستان را تکذیب کرد.

خبرگزاری ایسنا به نقل از رمضان شریف توضیح داد که «برخورد یگان‌های سپاه با مردم و فشار بر آنها برای تخلیه منازل مسکونی در مناطق سیل‌زده» شایعه و «فضاسازی» است.

آقای شریف در ادامه انتشار برخی اخبار و گزارش‌ها در این باره را «شایعاتی از سوی رسانه‌های معاند و ضدانقلاب» توصیف کرد.

این واکنش سخنگوی سپاه پاسداران است به انتشار گزارش‌هایی در فضای مجازی و چند ویدئو در وب‌سایت یوتیوب «مبنی بر برخورد یگان‌های سپاه با مردم و فشار بر آنها برای تخلیه روستاها و منازل مسکونی در مناطق سیل‌زده به‌ویژه در استان خوزستان».

در یک ویدئو در یوتیوب که رادیوفردا نمی‌تواند صحت آن را به طور مستقل تایید کند به «روستاهای دشت آزادگان و سوسنگرد» اشاره شده است.

رمضان شریف در رد این گزارش‌ها گفت که اعضای این نیرو «برای مجاب کردن آنان [مردم] برای دور شدن از مناطقی که احتمال خطر جانی برایشان دارد» تنها «از قدرت گفتمانی خود» استفاده می‌کند.

در بیش از دو هفته‌ای که از آغاز سیل سراسری در ایران می‌گذرد، این نخستین بار نیست که حضور سپاه پاسداران در عملیات کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده خبرساز می‌شود.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.