مصباحی مقدم : اروپایی‌ها ما را بازی داده‌اند
حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفتگو با ایلنا گفته است که اروپایی ها جمهوری اسلامی ایران را بازی داده اند و بهتر است که رهبران ایران در فکر توسعۀ مبادلات تجاری با کشورهای آسیایی نظیر هند و چین باشند.

غلامرضا مصباحی مقدم افزوده است که وضعیت بد معیشتی مردم و اوضاع اقتصادی کشور به مسئله ای ملی تبدیل شده و مقامات باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که از نگرانی عمومی در خصوص مسائل معیشتی در سال جدید بکاهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزوده است که دلایل اوضاع وخیم اقتصادی و معیشتی کشور خروج آمریکا از برجام، تشدید تحریم های بین المللی علیه تهران و کاهش صادرات نفت است و در این بین کشورهای اروپایی به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل نکردند به طوری که به گفتۀ مصباحی مقدم "اروپایی ها دارند جمهوری اسلامی را بازی می دهند و کارکردشان همان کارکرد ترامپ از طریق تشدید تحریم ها علیه ایران است."

مصباحی مقدم سپس گفته است که به همین خاطر مجمع تشخیص مصلحت نظام با الحاق ایران به پیمان های جهانی مبارزه با پولشویی مخالف است، زیرا، اروپایی ها به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل نکرده اند، در حالی که دائماً انتظارهای خود را از جمهوری اسلامی ایران در همۀ زمینه ها ارتقاء داده اند.

مصباحی مقدم از رئیس جمهوری و مسئولان دولتی ایران خواست که "ذهن مردم را از مسائل مربوط به رابطۀ ایران و اروپا خارج کنند" و کارهای خود را احیاناً از طریق رابطه با چین، روسیه، هند، ژاپن و کره جنوبی پیش ببرند.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.