احمد مروی به ریاست آستان قدس رضوی منصوب شد
احمد مروی، با حکم آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد. ابراهیم رییسی، تولیت پیشین آستان قدس، در ماه اسفند، با حکم آیت‌الله خامنه‌ای به مقام ریاست قوه قضائیه ایران انتخاب شد.

بر اساس تصویری که در پایگاه اینترنتی منتسب به آیت‌الله خامنه‌ای منتشر شده است، حکم انتصاب احمد مروی در روز دهم فروردین از سوی رهبر ایران صادر شده است.

احمد مروی کیست؟

احمد مروی، متولد ۱۳۳۷ در مشهد است و در دفتر آیت‌الله خامنه‌ای عهده‌دار مسئولیت‌های مختلف از جمله رییس ستاد استهلال بود. وی همچنین در فاصله سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۴در دادستانی کل انقلاب در سمت معاون سیاسی فعال بوده است.

احمد مروی، چندی پیش در یک مصاحبه از چگونگی آشنایی خود با رهبر جمهوری اسلامی ایران گفته و تاکید کرده بود که از اواخر سال ۱۳۶۸، (اندکی پس از انتصاب آیت‌الله خامنه‌ای در مقام رهبری از سوی مجلس خبرگان) همکاری خود با دفتر رهبری را آغاز کرده است.

وی درباره این آشنایی افزوده است: «قبل از انقلاب هم، از دوره تقریبا نوجوانی، در خدمت ایشان بودم و در سخنرانی‌های ایشان در مساجد و جلساتی که در منزلشان داشتند، خدمت می‌رسیدم (...) ارادت و آشنایی ما با ایشان به سال‌های ۵۲-۵۳ برمی‌گردد اما ارتباط کاری ما از اسفند یا بهمن ۶۸ شروع شد».

در بخشی از حکم انتصاب احمد مروی از سوی آیت الله علی خامنه‌ای آمده است: مراتب امانت و تقوای جنابعالی در دوره‌ همکاری طولانی به اثبات رسیده است و لازم می‌دانم یادآوری کنم که تمام توان خود را که برای خدمت به زائران و بهره‌گیری از ظرفیت فرهنگی آستان قدس، نگهبانی و مراقبت از گنجینه منحصر به فرد هنر معماری و خطاطی در مجموعه بناها و حفاظت از موقوفات گسترده و غنی، ساماندهی بنگاه‌های اقتصادی و خدماتی به کار خواهید برد، در شمار توصیه‌ها است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.