ظریف در پاسخ توییتری آمریکا را به دودلی و بلاتکلیفی متهم کرد

وزیر خارجه جمهوری اسلامی روز جمعه در یک توییت به سخنرانی همتای آمریکایی خود در مراسم هفتاد سالگی سازمان ناتو و موضع‌گیری‌اش در برابر ایران پاسخ داد.

محمدجواد ظریف در این پیام توییتری آمریکا را در خط‌مشی خود در برابر ایران به تردید و بلاتکلیفی و «تذبذب» متهم کرده و در مقابل جمهوری اسلامی را «مسئول و صلح‌طلب» خواند.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز پنج‌شنبه، ۱۵ فروردین، ضمن اشاره به این که تمامی رهبران جمهوری اسلامی ایران از ترورهای در اروپا مطلع هستند گفت: «ما در ناتو به‌درستی از راه قدرت‌نمایی در پی صلح بوده‌ایم. باید به این کار ادامه دهیم، به‌ویژه در این عصر رقابت بر سر قدرت از طرف روسیه و چین و ایران.»

در پاسخ به این گفته، آقای ظریف در توییتی به انگلیسی که در وب‌سایت وزارت خارجه ترجمه شده، نوشت: «تذبذب مواضع در حد اعلا! روزی ایالات متحده ادعا می‌کند که ایران در آستانه فروپاشی است و دیگر روز به ما به عنوان یکی از سه "ابرقدرت" که ناتو را تهدید می‌کند، حمله‌ور می‌شود. پمپئو و رئیس او متناسب با هر مناسبتی ادعاهای متناقض مطرح می‌کنند. در مقابل، ایران همواره به عنوان کشوری مسئول و صلح‌طلب عمل می‌کند.»

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.