حمله روزنامه کیهان به جمعیت امام علی
روزنامه کیهان، چاپ تهران، با حمله به گروه خیریه "جمعیت امام علی" و شارمین میمندی‌نژاد، موسس آن، آنها را به فعالیت علیه حکومت ایران و باورهای آن متهم کرده است.

کیهان در مطلب خود جمعیت امام علی را به "ترویج خرافات، سیاه‌نمایی علیه انقلاب" و همچنین توهین به آیت‌الله روح‌الله خمینی، رهبر قبلی جمهوری اسلامی متهم کرده است.

مطلب کیهان پس از آن منتشر می‌شود که گروهی از خبرنگاران و کاربران "حزب‌اللهی" در شبکه‌های مجازی اتهام‌هایی به این جمعیت زده‌اند، تا جایی که برخی از آنها آن را با سازمان مجاهدین خلق مقایسه کرده‌اند.

جمعیت امام علی در پاسخ به این حملات گفته مسایلی چون "ترویج بهاییت، همجنسگرایی و وابستگی به خارج" برای انحراف افکار عمومی مطرح شده و این حملات "هزینه ای است که یک سازمان مردم نهاد برای حفظ استقلال باید بپردازد."

حملات به جمعیت امام علی بخشی از جدال‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی است که به دنبال سیل‌های مرگبار اخیر در فضای سیاسی ایران به راه افتاده است.

کیهان، که وابسته به رهبر ایران است، در سرمقاله امروز خود خبر داده است که در کنار شبه‌نظامیان شیعه عراقی، موسوم به حشد شعبی، "رزمندگان" افغانستان و پاکستان هم به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند.

این روزنامه ابراز نگرانی کرده که داوطلبان جمعیت امام علی "در قالب گروه‌های امدادی" از "طبقات مستضعف... یارگیری" می‌کنند.

روزنامه کیهان از دفتر نشر آثار آقای خمینی نیز، که زیر نظر نوه او حسن خمینی اداره می‌شود، انتقاد کرده که چرا سایت جماران، زیر نظر این موسسه، جوابیه جمعیت امام علی را منتشر کرده است.

این روزنامه پیشتر هم به جمعیت امام علی و شارمین میمندی‌نژاد، موسس آن، حمله کرده بود.

جمعیت امام علی در جوابیه‌اش به حملات اخیر گفته فعالیت‌هایش شفاف است و حسابرسان مستقل آن را بررسی می‌کنند. این سازمان افزوده که "مردم مناطق آسیب دیده از سیل، بهترین قاضیان در عملکرد نهادهای مختلف در درازمدت خواهند بود."

حشد شعبی
حضور حشد شعبی در مناطق سیل زده انتقادهایی را به دنبال داشته

سیل غافلگیرکننده ایران انتقادهای زیادی را از ناآمادگی دستگاه‌های حکومتی به دنبال داشته و ویدئوهای متعددی منتشرشده که مردم مناطق سیل‌زده به تندی از مقام‌های دولتی و نظامی حاضر در محل انتقاد می‌کنند.

حضور شبه نظامیان شیعه عراق هم انتقاد برخی را به دنبال داشته است.

رسانه‌های نزدیک به حکومت و هواداران آن می‌گویند مخالفان به دنبال "سوءاستفاده" از شرایط بحرانی و تبلیغ علیه حکومت هستند.

دو روز پیش رئیس پلیس سایبری در استان خوزستان گفت که ۲۴ نفر به اتهام پخش شایعه درباره سیل و "تشویش اذهان عمومی" به دستگاه قضایی معرفی شد‌ه‌اند.

چند سایت خبری نیز در گزارشی گفتند "سه وهابی" در مناطق سیل زده فعالیت می‌کرده‌اند که دستگیر شده‌اند. این خبر تکذیب شد.

برخی مقام‌های حکومت در روزهای اخیر به این موضوع پرداخته‌اند که تحریم‌های آمریکا علیه ایران مانع از رسیدن کمک‌های نقدی از خارج شده است. البته آنها رسیدن محموله‌های کمک بشردوستانه از چندین کشور دیگر را تایید کرده‌اند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.