مجلس اسلامی ایران کلیات طرح حمایت از پاسداران در مقابل آمریکا را تصویب کرد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه شنبه بیست و هفت فروردین کلیات طرح حمایت از سپاه پاسداران در مقابل آمریکا را تصویب کردند. از مجموع ۲٠۷ نمایندۀ حاضر در مجلس، این طرح با ۲٠۴ رأی موافق و ۲ رأی مخالف به تصویب رسید.

هادی قوامی، از اعضای مجلس شورای اسلامی، در خصوص این مصوبه گفته است که دراین طرح در برابر اقدام دولت آمریکا مبنی بر گنجاندن سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی "اقدام های متقابلی پیش بینی شده است." وی در توضیح افزوده است که مشخصاً "در این طرح نیروهای نظامی آمریکا [در منطقه] تروریست شناخته می‌شوند و کمک نظامی، اطلاعاتی، مالی، فنی و تدارکاتی به آنها در زمرۀ همکاری با اقدام تروریستی شمرده می‌شود."

حسینعلی حاجی دلیگانی در مخالفت با این طرح گفته است که مصوبه مجلس باید اختیارات بیشتری به سپاه پاسداران می‌داد که به اعتقاد او نداده است. محمدرضا صباغیان یکی دیگر از مخالفان طرح، مصوبۀ مجلس را "بی رمق، ناکافی و بی تاثیر" دانسته و تأکید کرده است که "مجلس باید به گونه ای اقدام می کرد تا منافع آمریکا نه فقط در منطقه، بلکه "در خود این کشور به خطر بیفتد." این عضو مجلس شورای اسلامی خواسته است که تولید موشک با بُرد دو هزار کیلومتر در کشور افزایش یابد و جمهوری اسلامی ایران از برجام نیر خارج شود.

با این حال، عباس پوربافرانی مصوبۀ مجلس را مقدمه ای برای اقدامات بعدی جمهوری اسلامی به منظور مقابله با آمریکا خوانده است. او دولت حسن روحانی را به کم کاری در این زمینه متهم کرده و افزوده است که اگر دولت برخی اقدام های متقابل را برای مقابله با آمریکا انجام می داد، امروز دولت ترامپ سپاه پاسداران را گروه تروریستی نمی خواند.

در این حال، سرلشگر محمدعلی جعفری، فرماندۀ سپاه پاسداران در نامه های جداگانه "از حمایت های مسئولان جمهوری اسلامی ایران از سپاه پاسداران در مقابل آمریکا قدردانی کرد."

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.