روحانی در بازدید از لرستان: وزیر کشور مسئول بازسازی مناطق سیل‌زده است
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران از مناطق سیل‌زده استان لرستان بازدید کرده و وعده داده که بازسازی پلدختر، معمولان و روستاهای سیل‌زده "زیباتر، مستحکم تر و بهتر" در اولویت دولت قرار خواهد داشت.

آقای روحانی گفته است وزیر کشور مسئول بازسازی مناطق سیل‌زده است.

رئیس جمهور ایران در بازدید یک روزه از این مناطق گفته است که دولت اجاره مسکن موقت آسیب‌دیدگان را پرداخت خواهد کرد.

آقای روحانی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان هم شرکت کرده و گفته شب سیل پلدختر در "۱۲ فروردین که با استاندار درباره پلدختر صحبت کردم گفت ارتباط ما قطع است خبری نداریم احساس خطر می‌کنیم خیلی نگران شدم بعد از تلفنش کمی قرآن خواندم و دعا کردم تا صبح چند بار بیدار شدم تا اینکه صبح گفتند تلفات جانی نداشته است و خبر خوشحال‌کننده بود".

سیل‌های یک ماه اخیر در ایران بیش از ٧٠ کشته بر جای گذاشته است و ده‌ها مسیر ارتباطی در مناطق مختلف همچنان مسدود است.

رئیس جمهور ایران در بازدید کوتاهش از لرستان خاطره‌ای از دیدار از مناطق سیل‌زده مازندران تعریف کرده و گفته در یکی از روستاهای این استان مردی دست او را گرفته بود و نمی‌گذاشته برود.

آقای روحانی گفته "پیرمرد روستایی که همه دامش را از دست داده بود، گفت نمی گذارم بروی، گفتم چرا، گفت خسارت های من را بده بعد برو. گفتم من آمدم، این استاندار این فرماندار داریم می گوییم که خسارت های شما را تامین می کنیم اما او می گفت تو اگر بروی دیگر خسارات ها را به من نمی دهند".

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در جریان حضورش در لرستان گفته وزیر کشور مسئول بازسازی مناطق سیل زده است
رئیس جمهور ایران در بازدید از مناطق سیل‌زده استان لرستان

آقای روحانی گفته "مردم مطمئن باشند که همه ما مسئولیم، در حد امکان‌مان و در حد توانمان حتما جبران می کنیم و خود مردم باید جبران کنند".

در جریان سیل اخیر در ایران به جز از دست رفتن خانمان کثیری از شهروندان، به دلیل جاری شدن سیلاب، خطر بیمارهای واگیردار افزایش یافته است.

هدایت‌الله خادمی، یکی از نمایندگان استان خوزستان، گفته ٣٠٠ هزار واحد مسکونی در این استان قابل سکونت نیست. به گفته او "خسارت سیل اگر از جنگ تحمیلی بیشتر نباشد برابر است زیرا تمامی دار و ندار و کشاورزی و دام‌های مردم که وسیله معیشتشان بود، از بین رفت".

رئیس جمهور ایران در جریان حضورش در لرستان گفته وزیر کشور مسئول بازسازی مناطق سیل‌زده است.

در برخی از مناطق سیل‌زده ایران در حال حاضر نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، و فرمانده آن سرلشگر قاسم سلیمانی حضور دارند. در روزهای اخیر گروه‌هایی از شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران از کشورهای عراق، لبنان، افغانستان و پاکستان هم به مناطق سیل‌زده ایران اعزام شده‌اند.

ورود این نیروها به ایران انتقادهایی را در داخل و خارج ایران در پی داشته و از جمله دو نماینده مجلس به آن اعتراض کرده و خواهان توضیح مقام‌های مرتبط شده‌اند.

رضا پهلوی، فرزند آخرین شاه ایران گفته " ایران جای نظامی و شبه‌نظامی و ارتش بیگانه نیست" و بهرام پارسایی، نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی گفته "مرزهای کشور، حرمت دارد و عبور نیروی نظامی خارجی از آن، حتى براى امدادرسانی قابل قبول نیست".

در هفته‌های گذشته ویدئوهای متعددی از مناطق سیل‌زده منتشر شده که حاکی از اعتراض مردم این مناطق به مقام‌های حکومتی و نحوه ارائه خدمات امداد و نجات است.

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.