واکنش فوری خامنه‌ای به قتل یک روحانی مقابل حوزه علمیه همدان
چند ساعت پس از کشته شدن قاتل یک روحانی از سوی نیروی انتظامی، آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه ٨ اردیبهشت/ ۲۸ آوریل، در جمع فرماندهان نیروی انتظامی به این قتل واکنش نشان داد.

خامنه‌ای گفت: «قاتل دیروز روحانیِ همدانی، در صفحۀ اینستاگرام با ٤ نوع اسلحه، تصاویری از خود منتشر کرده است که مقابله با این‌گونه موارد وظیفۀ نیروی انتظامی است.»
رهبر جمهوری اسلامی اضافه کرد: «در برخی کشورها مانند آمریکا، خرید و فروش سلاح به علت منافع مافیای کمپانی‌های اسلحه‌سازی آزاد است و برای مردم آن مشکل‌ساز است، اما در کشور ما که چنین مشکلی وجود ندارد و خرید و فروش سلاح ممنوع است، باید جلوی آن گرفته شود.»

هنوز انگیزه اصلی قتل این روحانی اعلام نشده است، اما نیروی انتظامی ایران صبح روز یکشنبه اعلام کرد که قاتل شناسایی و در درگیری با مأموران این نیرو کشته شد.
این درگیری ساعت ۵ صبح روز یکشنبه ۸ اردیبهشت روی داد.

"مصطفی قاسمی"، یک روحانی ۴۶ ساله همدانی، روز شنبه ٧ اردیبهشت مقابل حوزه علمیه این شهر به‌ ضرب دو گلوله به قتل رسید. او امام جماعت یک مسجد بود و چندی پیش هم به عنوان مسؤول کتابخانه حوزه علمیه دامغانی همدان فعالیت می‌کرد.

فردی با نام "بهروز حاجیلویی"، پس از این حادثه در اینستاگرام، خود را به عنوان عامل این قتل معرفی کرد.
پلیس برای بازداشت قاتل، روز شنبه برادر و چند نفر از دوستان او را دستگیر کرده بود.

کامران حمزه دادستان همدان نیز اعلام کرده که چهار نفر از همراهان قاتل هم که در حال رفتن به قروه کردستان بودند دستگیر شدند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.