تجمع کارگران در مقابل مجلس ایران سرکوب شد
گزارش های رسیده از تهران حاکی است که شماری از فعالان کارگری در تظاهرات امروز روز کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی ایران دستگیر شدند و تظاهرکنندگان با برخورد خشونت آمیز نیروهای امنیتی و نظامی روبرو شدند.

علاوه بر سندیکاهای کارگری، شماری از انجمن های دانشجویی، معلمان و بازنشستگان به نشانۀ همبستگی با کارگران برای شرکت در این تجمع فراخوان داده بودند. اسدالله سلیمانی، ناصر محرم زاده، رسول طالب مقدم، رضا شهابی، حسن سعیدی، وحید فریدونی... از جمله کارگران دستگیر شده در تجمع امروز در مقابل مجلس شورای اسلامی بوده اند.

برخی گزارش ها حاکی است که دست کم بیست و دو تن از فعالان کارگری در این تجمع دستگیر شده اند.

برای جلوگیری از برگزاری تجمعات کارگری یازدهم اردیبهشت ماه، مقامات امنیتی جمهوری اسلامی از یک هفته پیش شماری از فعالان کارگری را احضار کرده بودند.

شرکت کنندگان در تظاهرات امروز در مقابل مجلس شورای اسلامی از جمله شعار سر می دادند : "گرانی، تورم، بلای جان مردم"، "نان، کار، آزادی حق مسلم ماست"، "مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر"، "کارگران اتحاد، اتحاد"...

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.