سهمیه‌بندی بنزین؛ وزیر کشور ایران خبر تسنیم و فارس را 'کار خطرناک' خواند
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، بدون نام بردن از خبرگزاری تسنیم از آن برای انتشار گزارشی درباره سهمیه‌بندی بنزین در ایران انتقاد کرده و آن را "کار خطرناک" خوانده است.

آقای رحمانی فضلی گفته ایران مشکل تامین سوخت ندارد و "هنوز قیمت و زمان سهمیه بندی بنزین نهایی نشده است."

او گفته: "با خبری که از سوی خبرگزاری دیروز منتشر شد کار بسیار خطرناکی صورت گرفت و صف‌های طولانی در پمپ بنزین‌ها تشکیل شد که مردم را دچار نگرانی کرد."

انتشار گزارشی که از اجرای سهمیه‌بندی بنزین از آغاز روز پنج‌شنبه اردیبهشت خبر می‌داد، باعث شد که روز چهارشنبه صف‌های طولانی در پمپ بنزین‌ها تشکیل شود.

این خبر را فارس و تسنیم منتشر کردند، دو خبرگزاری ایرانی که وابسته به سپاه پاسداران دانسته می‌شوند.

وزیر کشور ایران در عین انتقاد از نادرست بودن تاریخ اجرای سهمیه‌بندی در گزارش‌های تسنیم و فارس، اصل تصمیم برای سهمیه‌بندی بنزین را تکذیب نکرده است.

پیش از او هم بیژن زنگنه، وزیر نفت، درباره اخبار تسنیم و فارس گفت: "موضوع‌های مطرح شده در این زمینه از سوی برخی رسانه‌ها دروغ است و مثل همیشه دروغ می‌گویند."

آقای زنگنه گفته "توضیحات بیشتری داده خواهد شد."

 روزنامه جمهوری اسلامی نوشت که به دنبال "شایعه" سهمیه‌بندی بنزین، کرایه تاکسی‌های تهران در مواردی تا ٣٠ درصد گران شد.

خبرگزاری فارس از قول "یک منبع در وزارت نفت" نوشت که "مشکل فنی و جو روانی نمایندگان مجلس" باعث شد تا اجرای سهمیه‌بندی بنزین به تعویق بیفتد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.