ماکارونی پس از ۷۰ درصد افزایش قیمت در ایران کمیاب شد
به دنبال افزایش قیمت‌ مواد خوراکی در ایران، کاوه زرگران، دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی این کشور روز یکشنبه از افزایش ۷۰ درصدی قیمت ماکارونی خبر داد و دلیل آن را افزایش دو برابری قیمت گندم اعلام کرد.

دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران به خبرگزاری رسمی این کشور گفت که مجوز افزایش قیمت برای صنعت ماکارونی توسط سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان صادر شده است.

او گفت: پیش از این قیمت هر کیلوگرم گندم آسیابانی ۹۵۰ تومان بود که دولت بابت آن یارانه پرداخت می‌کرد، اما با توجه به مشکلات دولت در تامین بودجه مورد نیاز خود و افزایش قیمت گندم، این یارانه برای بخش صنف و صنعت قطع شده است.

زرگران به افزایش هزینه‌های تمام شده تولید صنعت ماکارونی از جمله دستمزد کارگران و بسته‌بندی اشاره کرد و ادامه داد: «این افزایش ۷۰ درصدی قیمت بدون احتساب افزایش هزینه‌های تمام شده تولید برای این صنعت است.»

با این افزایش، اکنون قیمت رسمی هر بسته ماکارونی ۷۰۰ گرمی به پنج هزار و ۴۵۰ تومان رسیده است.

این درحالیست که قیمت هر بسته ماکارونی در بازار عملا از این نیز بیشتر شده و به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، حتی در برخی از فروشگاه‌های تهران یافت نمی‌شود.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.