چند مقام وزارت نفت ایران پس از جنجال خبر سهمیه‌بندی بنزین بازداشت شدند
زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پخش و پالایش مواد نفتی ایران، و چند مقام دیگر وزارت نفت پس از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین در این کشور بازداشت شدند.

رسانه‌ها در ایران گزارش داده‌اند که زیبا اسماعیلی بعدازظهر شنبه پس از احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شده است.

روز جمعه، خبرگزاری فارس اعلام کرده بود که خبر آغاز سهمیه بندی بنزین توسط یکی از مسوولان وزارت نفت به آن خبرگزاری داده شده است.

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران، روز یکشنبه در واکنش به خبر بازداشت این مقام وزارت نفت مدعی شد که از علت این بازداشت خبر ندارد.

زنگنه ادامه داد: «وقتی مقام قضایی برای بازداشت شخصی اقدام می‌کند، ما قانونا نمی‌توانیم از او درباره این بازداشت توضیح بخواهیم. البته تنها ایشان نیست در این ارتباط بازداشت شده و چندین نفر دیگر در این رابطه بازداشت شده‌اند.»

وزیر نفت ایران درباره صحت خبر سهمیه‌بندی بنزین نیز گفت: «سهمیه‌بندی بنزین اصلا رسمیت‌ نداشته و به طور کلی در وزارت نفت تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است.»

پیشتر عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، از اعلام سهمیه‌بندی بنزین در این کشور انتقاد کرده و آن را "کار خطرناک" خوانده بود.

روز چهارشنبه، به دنبال انتشار خبر آغاز اجرای سهمیه‌بندی بنزین، صف‌های طولانی در پمپ بنزین‌های ایران تشکیل شد.

پس از چند ساعت از انتشار این خبر، مقامات دولتی آن را «شایعه» خواندند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.