علی لاریجانی: مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین است

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، روز دوشنبه گفت که مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به خاطر قاچاق سوخت از کشور است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا او افزود که اکثر نمایندگان معتقدند برای کاهش قاچاق سوخت از کشور، نظام سهمیه‌بندی سوخت احیا شود.

علی لاریجانی دربارهٔ این‌که سیستم کارتی بر روی بنزین اعمال شود نیز گفت: «حتماً سیستم ارائه بنزین از طریق کارت سوخت درست است و مجلس از آن حمایت می‌کند.»

با آغاز جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با حضور نمایندگان دولت برای بررسی وضعیت بنزین، شماری از نمایندگان مجلس گفتند که مجلس اجازه تغییر قیمت بنزین یا سایر حامل‌های انرژی را به دولت نمی‌دهد.

به گفته بهروز نعمتی، نماینده تهران، در این جلسه محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، بیژن زنگنه وزیر نفت، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی حضور دارند.

اسدالله عباسی، عضو هیئت رئیسه مجلس، تأکید کرده اقدام دولت برای تغییر نرخ بنزین آن هم در شرایط کنونی کشور به‌هیچ عنوان به صلاح نیست. اکبر ترکی نماینده اصفهان نیز گفته است در حال حاضر تصمیم افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی منتفی است.

هفته گذشته، انتشار خبر طرح دولت برای سهمیه‌بندی بنزین باعث شلوغ شدن پمپ بنزین‌ها و تشکیل صف‌های طولانی شد ولی دولت بلافاصله خبر افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن را شایعه خواند.

به گفته وزیر نفت تاکنون چند نفر از جمله مسئول روابط عمومی و سخنگوی شرکت پالایش و پخش در این ارتباط بازداشت شده‌اند، اگر چه خبر تکمیلی حاکی از آزادی با وثیقه سخنگوی شرکت پالایش و پخش است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.