روحانی: برخی راه‌حل‌ها در اختیار دولت نیست
حسن روحانی، رییس جمهور ایران در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی دو جناح داخلی به مناسبت ماه رمضان، اختیارات دولت در حوزه‌های مختلف را محدود دانست و گفت: "وقتی از دولت سوال و مطالبه‌ای می‌شود باید از طرف دیگر بررسی شود که دولت چه مقدار در حوزه‌های مورد سوال دارای اختیار بوده است".

آقای روحانی در ادامه از حوزه سیاست خارجی، فرهنگ و فضای مجازی بعنوان نمونه یاد کرده و تاکید کرد: "باید ببینیم که دولت چقدر در این حوزه‌ها اختیار دارد. باید در حد توان و در حوزه اختیارات رئیس جمهور از دولت مطالبه داشت".

رییس جمهور ایران تاکید کرد که بخاطر تحریم‌ها "امروز در شرایط سختی قرار داریم".

وی سپس از فعالان سیاسی دو جناح کشور خواست تا با "اتفاق نظر و ایجاد همدلی و وفاق شرایط را اداره" کرده و به "راه‌حل‌" برای شرایط کنونی کشور رسیده اما در عین حال می‌گوید: "البته مهم است که چه مقدار از راه‌حل‌ها در اختیار دولت قرار دارد".

آقای روحانی همچنین با اشاره به انتخابات مجلس در زمستان امسال گفت که اگر "یک دستگاه و اتاق برای انتخابات تصمیم نگیرد" این انتخابات می‌تواند "نماد وحدت و اتحاد باشد".

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران، آقای روحانی همچنین به مقایسه شرایط فعلی و دوران جنگ ایران و عراق پرداخت و گفت: "امروز نمی‌توان گفت که شرایط از دوران جنگ تحمیلی بهتر یا بدتر است، اما ما در زمان جنگ مشکل بانک، فروش نفت و واردات و صادرات نداشتیم و تنها تحریم ما، تحریم خرید سلاح بود."

به گفته آقای روحانی دلیل کمک کردن مردم برای حل مشکلات در جنگ هشت ساله ایران و عراق این بوده که "تقریباً مردم اتفاق نظر داشتند که دولت مقصر مشکلات نیست، بلکه صدام به کشور تجاوز و جنگ را آغاز کرده".

آقای روحانی به محدودیت‌های ایجاد شده بر فعالیت‌های بانکی اشاره کرده و تاکید کرد که بخاطر این شرایط "هزینه‌های اضافی بر نقل و انتقالات مالی کشور تحمیل" شده و "در حوزه های فروش نفت، محصولات پتروشیمی، فولاد و کشاورزی نیز اثرگذار است".

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.