محاکمه هادی رضوی داماد وزیر کار ایران و از تهیه کنندگان سریال شهرزاد به اتهام فساد مالی
دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی در حال محاکمه هادی رضوی، یکی از تهیه کنندگان سریال شهرزاد و داماد محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، است.

اتهام آقای رضوی پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه با هدف خارج کردن حدود ۱۰۷ میلیارد تومان از این بانک بدون تودیع وثیقه و تحصیل مال نامشروع است. این پرونده متهم دیگری به نام احسان دلاویز دارد.

نماینده دادستان یکی از مصادیق اتهامات هادی رضوی را دریافت ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان وام از بانک سرمایه بدون اعتبارسنجی و تودیع وثیقه عنوان کرده و گفته او با این مبلغ "اقدام به خرید گوشت و مرغ از شرکت پشتیبانی دام استان تهران کرده و سپس در بازار به فروش رسانده و بانک مذکور را با چالش جدی مواجه کرده است".

به گفته نماینده دادستان متهم در یکی از موارد ملکی را با گرفتن وام از بانک سرمایه خریداری کرده اما در صدد بوده با پرداخت رشوه به کارشناس قیمت‌گذاری، چهار برابر بیش از قیمت واقعی آن را به بانک بابت تسویه بدهی هایش، بفروشد.

آقای رضوی از تهیه کنندگان سریال شهرزاد بود. او متهم است که با سوءاستفاده از سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان که از سهام داران اصلی بانک سرمایه است، به این بانک خسارات وارد کرده است.

رئیس دادگاه گفته است
رئیس دادگاه گفته است "بیان سوابق و خوش‌نامی‌ها در رسیدگی ما بی‌تأثیر است" و از متهمان خواسته "سعی شود دفاعیات حقوقی باشد"

نماینده دادستان در زمان قرائت کیفرخواست متهمان گفته که آنها اتهامات دیگری هم دارند که رسیدگی به آن در صلاحیت دادگاه رسیدگی به جرائم اقتصادی نیست و قرار است در دادگاه دیگری به آن پرداخته شود. نماینده دادستان در خصوص این اتهامات جزئیاتی ارایه نکرد.

اسدالله مسعودی مقام قاضی دادگاه در ابتدای جلسه از متهمان خواست "تا از مسائل حاشیه‌ای پرهیز کنند" و گفت "بیان سوابق و خوش‌نامی‌ها در رسیدگی ما بی‌تأثیر است و سعی شود دفاعیات حقوقی باشد".

هادی رضوی در این جلسه همه اتهامات علیه خود را رد کرده و گفته "از برگزاری دادگاه علنی خوشحالم و از شما می‌خواهم که بدون ترس و لرز مطالبم را بگویم". او گفته من داماد (محمد) شریتعمداری ام نه داماد نتانیاهو (نخست وزیر اسرائیل). آقای شریعتمداری که در حال حاضر وزیر کار ایران است در سال های گذشته معاون وزارت اطلاعات، از اعضای بیت رهبری و وزیر بازرگانی در دولت محمد خاتمی بوده است.

دادگاهی که در تهران در حال برگزاری است در ادامه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه است که پیشتر سه نفر از مدیران آن به بیست سال حبس و هفتاد و چهار ضربه شلاق محکوم شدند. پرویز کاظمی یکی از مدیران محکوم شده بانک سرمایه وزیر کار دولت محمود احمدی نژاد بوده است.

چهارمین متهم این دادگاه که رسیدگی به پرونده او پایان گرفته حسین هدایتی است که در ایران رسانه‌های ورزشی به او لقب "عابر بانک" داده اند. اتهامات او "پولشویی، تحصیل مال نامشروع و خیانت در امانت" بوده است. قاضی مسعودی مقام گفته که حکم دادگاه درباره پرونده آقای هدایتی هم به زودی اعلام خواهد شد.

حسین هدایتی در جریان دادگاهش از یک "وکیل با نفوذ" نام برده بود که این فرد چند روز بعد، با ضربات گلوله در تهران کشته شد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.