نمایندگی ایران در سازمان ملل دیدار ظریف و سناتور آمریکایی را تایید کرد

دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل دیدار محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی، با سناتور آمریکایی دایان فاینستین را تایید کرد.

علیرضا میریوسفی، سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل، روز پنج‌شنبه به خبرگزاری ایرنا گفت: «این جلسه طبق روال قبلی که با اعضای کنگره داشتیم، انجام شده است.»

او درباره این «روال قبلی» هیچ توضیحی نداد.

هفته گذشته خبرنگار وب‌سایت پولیتیکو گزارش داد که شماره تلفن محمدجواد ظریف را بر صفحه گوشی سناتور فاینستین دیده است.

در پی این گزارش، دفتر خانم فاینستین با تایید این که وی در جریان سفر ظریف به نیویورک، در یک شام کاری با او گفت‌وگو کرده است تأکید کرد که این دیدار با «اطلاع و مشورت» وزارت خارجه آمریکا صورت گرفت.

با این حال مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز پنج‌شنبه در مصاحبه شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، از این دیدار انتقاد کرد و گفت: «چنین اقداماتی در مرز قانون لوگان است و همه از خطرات دیدار شهروندان با مقام‌های کشورهای دیگر، اگر به نمایندگی از ایالات متحده باشد، مطلعیم.»

قانون لوگان هرگونه تماس شهروندان آمریکا را با دولت‌هایی که با این کشور دچار اختلاف هستند منوط به اخذ مجوز از وزارت خارجه کرده است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.