روحانی : راه گفتگو با آمریکا بسته نیست، اگر واشنگتن به برجام بازگردد
حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در واکنش به سخنان اخیر همتای آمریکایی خود، دونالد ترامپ، گفت : معیار برای ما حرف نیست، بلکه عمل است. حسن روحانی در ادامه افزود : اگر دولت آمریکا از نو به برجام بازگردد و به تحریم های خود علیه جمهوری اسلامی ایران پایان دهد، در این صورت راه گفتگو میان دو کشور بسته نیست.

حسن روحانی سپس تأکید کرد : "میزان عمل و اقدام آنان است."

رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، در جریان سفر اخیر خود به ژاپن گفت که او قصد تغییر رژیم در ایران را ندارد و اگر مقامات ایران حاضر به انجام گفتگو باشند، آمریکا نیز آمادۀ گفتگو با آنان است. وی در عین حال تلویحاً از ژاپن خواست که برای انجام این گفتگو میانجیگری کند.

حسن روحانی در جای دیگری از سخنانش افزود : اگر چه فشار اقتصادی بر مردم ایران شدید است، اما آمار تورم و صادرات غیرنفتی اردیبهشت ماه نشان می دهند که هم نرخ تورم کاهش یافته و هم "تمام بخش های تولیدی کشور فعال بوده اند."

روحانی همچنین مردم را به شرکت در راهپیمایی روز قدس فراخواند و مدعی شد که فلسطینی ها اکنون با فداکاری "صنعت داخلی" موشک سازی راه انداخته اند. او با اشاره به راکت پراکنی های اخیر حماس و جهاد اسلامی به روی اسرائیل گفت : "امروز دیگر فلسطینی ها جواب موشک را با موشک می دهند" به طوری که پس از دو روز اسرائیل ناچار به عقب نشینی شد "و گنبد آهنین آنها در برابر موشک های رزمندگان فلسطینی تاب نیاورد."

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.