محمدعلی نجفی در دادسرا: بعد از قتل همسرم می‌خواستم خودم را بکشم
محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران و از مقام‌های پیشین دولت ایران، بعد از اعتراف به قتل همسرش، میترا استاد، به دادسرای جنایی تهران منتقل شده و در آنجا گفته است که بعد از حادثه روز سه‌شنبه قصد داشته خودش را بکشد.

آقای نجفی در دادسرا گفته است: "بعد از این حادثه به سر خاک پدر و پدربزرگم رفتم که خود را بکشم. اما زمانى که با خود فکر کردم به این نتیجه رسیدم که قانون راه بهترى است و تصمیم گرفتم که خود را معرفى کنم."

آقای نجفی که سه‌شنبه شب در مقابل دوربین تلویزیون به قتل همسرش با شلیک گلوله اعتراف کرده بود روز چهارشنبه در دادسرا گفت که یک نهاد امنیتی تماس‌های او را شنود می‌کرده و در اختیار میترا استاد، همسر دومش می‌گذاشته است.

او گفته قبلا از این موضوع شکایت کرده اما تاکید کرده که این مسئله انگیزه قتل نبوده است.

دیروز چه گذشت

• سرپرست دادسرای جنایی تهران ظهر روز سه‌شنبه هفت خرداد از قتل میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی خبر داد

• پلیس اعلام کرد که خانم استاد در حمام منزلش در منطقه سعادت‌آباد به ضرب گلوله به قتل رسیده است

• در عرض چند ساعت بعد از انتشار خبر قتل گزارش‌های ضد و نقیضی درباره شناسایی مظنون و همین طور مظنون بودن آقای نجفی منتشر شد

• بعد از چند ساعت محمدعلی نجفی با مراجعه به آگاهی شاپور در تهران خود را تسلیم و به قتل همسرش اعتراف کرد

• ساعتی بعد خبرنگار تلویزیون ایران در گزارشی از دادسرای جنایی تهران با آقای نجفی مصاحبه کرد و او در این گفت‌وگو به قتل خانم استاد اعتراف کرد

• شهردار سابق تهران درباره رابطه‌اش با میترا استاد گفته است "این اواخر گفتم من حاضرم هر چه دارم بدهم تا مهریه‌ات را پرداخت کنم اما مى گفت مى خواهم کارى کنم که از زندگى بیزار شوى."

محمدعلی نجفی
محمدعلی نجفی در دادسرا

آقای نجفی بار دیگر مدعی شده که هدفش کشتن همسرش نبوده بلکه می‌خواسته او را بترساند.

آقای نجفی گفته است که در دوره زندگی با میترا استاد برای خروج از منزل محدودیت داشته و هدف تهدید بوده است.

او در دادسرا گفت: "در دوران زندگی حدود یک ساله‌ام با میترا استاد به جز لحظات کوتاهی همیشه با هم درگیر بودیم."

به گفته بابک نمک‌شناس، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس، تحقیقات درباره قتل خانم استاد در آگاهی تهران هنوز به پایان نرسیده و حضور آقای نجفی در دادسرا برای ارائه توضیحات به مقام قضایی بوده است. آقای نمک‌شناس گفت که پرونده پس از تکمیل به دادگاه ارجاع می‌شود.

'سلاح نجفی مجوز نداشته است'

حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران، گفته است که محمدعلی نجفی از سال ۱۳۹۴ تا کنون هیچ مجوزی برای حمل اسلحه نداشته است.

آقای نجفی در دادسرای جنایی تهران گفت که سلاح او از سال ۱۳۶۰ که وزیر فرهنگ و آموزش عالی بوده و هم‌زمان با "ترورهای خیابانی" در اختیار او گذاشته شده است.

رئیس پلیس تهران همچنین گفته است که پلیس از همان ابتدا به اقای نجفی مظنون بوده "چون استنادات و مدارک و قرائن و شواهد حاکی از آن بود."

آقای رحیمی گفت: "با اطلاعاتی که از فرزندخوانده، همسایه و راننده به دست آوردیم و تلفن‌هایی که او گرفته بود چیزی که نگران بودیم این بود که این فرد به خود صدمه بزند فکر می‌کنم هفت یا هشت نقطه‌ای که احتمال می‌دادیم وی باشد یک نقطه آن قم و یک نقطه ویلا بود تیم‌های مختلف در محل اعزام شدند و کار‌های پلیسی آغاز شد و حدود ساعت ۷ بعد از ظهر بود یکی از این تیم‌ها بود که وی را در خیابان وحدت اسلامی در حالتی که برای تسلیم شدن مردد بود دید بلافاصله همکاران ما او را سوار بر به داخل آگاهی منتقل می‌کنند."

آقای نجفی امروز در دادسرای جنایی گفت که خود را به پلیس تسلیم کرده است.

"خودکشی در هتل لاله"
آقای نجفی امروز در دادسرای جنایی تهران گزارش‌هایی را که ماه‌ها پیش درباره اقدام به خودکشی او در هتل لاله تهران منتشر شده بود تایید کرد.

او در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت که در آن زمان به خاطر اختلافات با همسر دومش، میترا استاد، به این نتیجه رسیده که خودش را بکشد.

آقای نجفی گفته به این دلیل به هتل لاله رفته که نمی‌خواسته کسی به او دسترسی داشته باشد اما در نهایت یکی از کارکنان هتل او را پیدا کرده است.

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.