عراقچی: زمان اتخاذ اقدامات ملموس و عملی جهت رفع آثار تحریم های آمریکا فرارسیده است
معاون سیاسی وزیر امور خارجه تاکید کرد: زمان آن فرارسیده طرف‌های مقابل اقدامات ملموس و عملی را جهت رفع آثار تحریم های آمریکا اتخاذ کنند.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه،«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه که به تهران سفر کرده است امروز هشتم خرداد ۱۳۹۸ با سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار، طرفین با بررسی آخرین وضعیت برجام و اقدام کشورمان در کاهش تعهدات خود در این توافق، بر لزوم ادامه مشورت ها بین اعضای باقی مانده در برجام و همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه این کشورها با ایران به منظور تامین خواسته های کشورمان و رفع تحریم های غیرقانونی آمریکا تاکید کردند.
معاون وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به موانع پیش روی اجرای برجام خاطرنشان ساخت اینک زمان آن فرا رسیده است که طرف‌های باقی مانده اقداماتی ملموس و عملی برای حفظ این توافق اتخاذ نمایند.

ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه هم با قدردانی از خویشتن‌داری ایران در طول یک سال گذشته، بر ادامه حمایت روسیه از برجام تاکید کرده و گفت روسیه به تلاش های خود برای حفظ این توافق ادامه خواهد داد.

در این دیدار طرفین توافق کردند به مشورت های نزدیک و فشرده خود در تمامی سطوح ادامه داده و تا پیش از جلسه بعدی کمیسیون مشترک برجام دیدارهای دیگری داشته باشند.

 

 

 

ایرنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.