از روز ٢٠ مرداد بنزین فقط با کارت سوخت فروخته خواهد شد
از روز بیستم مرداد ماه/١١ اوت، در سراسر ایران بنزین فقط با "ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو" امکان پذیر خواهد بود. مقامات دولتی تأکید می‌کنند که استفاده از کارت سوخت فقط برای مبارزه با قاچاق است و نه سهمیه‌بندی بنزین.

روز ٩ خرداد/٣٠ مه، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران رسماً اعلام کرد که از روز بیستم مرداد ماه/١١ اوت، بنزین فقط با "ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو" امکان پذیر خواهد بود.

در اطلاعیۀ این مؤسسه آمده است که کسانی که کارت هوشمند سوخت خود را گم کرده اما قبلاً اطلاعات خود را در سامانۀ دولتی وارد کرده‌اند، نیازی به ثبت نام دوباره ندارند.

نزدیک به شش ماه قبل و در پی شدت گرفتن تحریم‌ها، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرده بود که کارت سوخت دوباره رایج خواهد شد اما تاریخ مشخصی تعیین نکرده بود.

مقامات دولتی می‌گویند که کارت سوخت نه برای سهمیه‌بندی که فقط برای جلوگیری از قاچاق است. حدود سه هفته قبل بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسۀ مجلس، گفته بود که "با احیای کارت سوخت هیچ‌گونه افزایش قیمت و سهمیه‌بندی صورت نمی‌گیرد" و این کار "فقط به منظور جلوگیری از قاچاق و ساماندهی سوخت صورت می‌گیرد".

در اوایل اردیبهشت ماه گذشته، خبرهایی در بارۀ شروع سهمیه‌بندی بنزین منتشر شد و به دنبال آن مردم در چندین شهر به جایگاه‌های سوخت هجوم بردند. اما وزیر نفت اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین را "دروغ" خواند و کم کم از صف‌های بنزین کاسته شد.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.