نماینده مجلس ایران از ارائه طرح «ممنوعیت ساخت سلاح اتمی» خبر داد

محمود صادقی، نماینده مجلس از تهران روز جمعه در توییتر خود از ارائه طرحی جهت ممنوعیت ساخت سلاح هسته‌ای به مجلس خبر داده است.

محمود صادقی نوشته است: «با توجه به فتوای رهبری به حرمت شرعی ساخت سلاح هسته‌ای، طرح ممنوعیت ساخت سلاح هسته ای را به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهم کرد.»

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی چهارشنبه گفته بود که ایران «دنبال سلاح هسته‌ای» نیست؛ «نه به‌خاطر تحریم و آمریکا، بلکه به‌خاطر مبنای‌مان که حرام می‌دانیم از نظر فقهی و شرعی».

رهبر جمهوری اسلامی در اظهاراتش از برخی دیدگاه‌ها سخن به میان آورده که گفته‌اند «سلاح هسته‌ای تولید کنیم ولی مصرف نکنیم؛ این هم اشتباه است، چون با هزینه بالا تولید می‌کنیم ولی استفاده نمی‌کنیم و طرف هم می‌داند که ما استفاده نمی‌کنیم و این برای ما دیگر تاثیری ندارد».

در همین زمینه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هفته جاری در جریان سفر خود به ژاپن گفته بود که خواسته‌اش نه «تغییر رژیم» بلکه «ممانعت از دستیابی ایران به سلاح اتمی» است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.