تهدید مشاور رئیس مجلس ایران علیه عربستان: «تصمیم جدید و شوک‌آور تهران»

دستیار ویژه رئیس مجلس ایران در امور بین‌الملل عربستان سعودی را تهدید کرد که اگر «همراهی» با آمریکا در تحریم‌ها علیه ایران را متوقف نکند، باید منتظر «تصمیم جدید و شوک‌آور تهران» باشد.

او هیچ توضیحی درباره این «تصمیم شوک‌آور» نداده است.

حسین امیرعبداللهیان در پیامی در توئیتر خود تاکید کرد: «زمان برای تداوم سیاست‌های کثیف سعودی -اماراتی-اسراییلی به‌سرعت رو به پایان است.»

آقای امیرعبداللهیان پیش از این نیز اظهار نظرهایی درباره عربستان سعودی کرده که متعاقبا در رسانه‌های داخل کشور از تایید آنها گزارشی منتشر نشده است.

عربستان سعودی اعلام کرده که در صورت نیاز کاهش تولید نفت ایران و ونزوئلا به‌ دلیل تحریم‌های آمریکا را جبران می‌کند.

سخنان آقای امیر عبداللهیان در حالی بیان شده که امارات و عربستان سعودی در حمله به دو نفتکش امارات، یک نفتکش سعودی و یک نفتکش نروژی انگشت اتهام را به سوی تهران گرفته‌اند.

در همین حال شبکه «کان»، تلویزیون دولتی اسرائیل، مدعی شد که موساد، سازمان اطلاعات و ماموریت‌های ویژه این کشور، شواهد «دخالت ایران» در انفجارهای چهارگانه در نفتکش‌های لنگر گرفته در بندر اماراتی فجیره را به آمریکا داده است.

امیرعبداللهیان پیش از این معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه ایران بود و در سال ۹۵ برکنار شد.

رسانه‌های اصولگرا و تندرو از برکناری او به خشم آمده و دولت حسن روحانی را متهم کردند که این اقدام را به درخواست کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس انجام داده و بدین ترتیب «محور مقاومت» را تضعیف کرده است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.