علی لاریجانی: امانوئل ماکرون بهتر است به مشکلات داخلی فرانسه سر و سامان بدهد
علی لاریجانی، رییس‌ مجلس شورای اسلامی ایران، هم یک‌شنبه ۹ ژوئن/۱۹ خرداد، اظهارات اخیر امانوئل ماکرون را مورد انتقاد قرار داد و گفت: اظهارات اخیر امانوئل ماکرون، رییس‌جمهوری فرانسه، در دیدار با دونالد ترامپ تاسف‌بار و ناشیانه بود. اشاره رییس‌ مجلس ایران به اظهارات اخیر رییس جمهوری فرانسه در مورد لزوم گفتگو در خصوص مسائل فرابرجامی است که همزمان با دیدار با دونالد ترامپ مطرح نمود.

رییس مجلس شورای اسلامی ایران که نحوه اظهارنظرهای دو رییس‌جمهوری فرانسه و آمریکا را مورد مقایسه قرار می‌داد، با لحن انتقادآمیز گفت: "این گونه مطالب از زبان آقای ترامپ بعید نیست و بر ایشان حرجی نیست.

علی لاریجانی افزود: اما این مطالب از زبان آقای ماکرون هیچ سنخیتی با محتوای مطالبی که در مذاکرات متعدد حضوری و تلفنی با آقای روحانی منتقل می‌نمودند، نداشت؛ ظاهرا ایشان با هر کسی ملاقات و مذاکره‌ای دارد مطابق میل او سخن می‌گوید".

محمدجواد ظریف، هم ضمن انتقاد از بدعهدی اروپایی‌ها در قبال توافق جامع اتمی، گفت: اروپایی‌ها در حدی نیستند که از ایران حتی در حوزه‌هایی که به برجام ربطی ندارد، انتقاد کنند.

علی لاریجانی با اشاره به اعتراض‌های جنبش موسوم به جلیقه زردها هم خطاب به رییس‌جمهوری فرانسه متذکر شد: اگر آقای ماکرون اینقدر در حل مسائل بین المللی و در خط و نشان کشیدن برای سایر ملت‌ها متبحر است، بهتر نیست مشکلات داخلی خود را سروسامان دهد که اینقدر کشته و زخمی روی دست ملت فرانسه نگذارد.

لازم به ذکر است که در جریان سی هفته ازاعتراضات جنبش موسوم به "جلیقه زردها" در پاریس، تاکنون هیچ یک از معترضان در جریان مداخلات نیروهای امنیتی جان خود را از دست نداده است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.