نماینده مردم تهران در مجلس: به بی‌حرمتی به بانوان پایان دهید
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در اعتراض به وزیر کشور گفت: بانوانی که برای تماشای بازی ایران و سوریه به ورزشگاه مراجعه کردند با ضرب و شتم و بی‌حرمتی روبرو شدند. تا کی فریاد بزنیم که به بی‌حرمتی به بانوان پایان دهید؟

پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در تذکری به وزیر کشور انتقاد کرد: «بانوانی که برای تماشای بازی ایران و سوریه به ورزشگاه مراجعه کردند با ضرب و شتم و بی‌حرمتی روبرو شدند. تا کی فریاد بزنیم که به بی حرمتی به بانوان پایان دهید؟!»

انتقاد خانم سلحشوری که در جلسه علنی روز دوشنبه ۲۰ خرداد (۱۰ ژوئن) سخن می‌گفت، به رقابت میان تیم‌های فوتبال ایران و سوریه در ۱۶ خرداد در ورزشگاه آزادی تهران مربوط می‌شود. در این بازی دوستانه ایران با نتیجه پنج بر صفر سوریه را مغلوب کرد.

عده‌ای از زنان جوان برای تشویق تیم ملی ایران به ورزشگاه رفته بودند، اما مأموران نه تنها از ورود آنها به ورزشگاه جلوگیری کردند، که در مواردی در برخورد با آنها دست به خشونت زدند.

جواب به انتقاد وزیر از "مصرف‌زدگی"

پروانه سلحشوری در بخشی دیگر از سخنرانی خود به سخنان اخیر رضا اردکانیان، وزیر نیروی ایران، درباره مردم ایران انتقاد کرد و گفت: « با این اظهارات، داغ مردم را تازه نکنید! نیمی از این مردم همان یک وعده غذا را هم صرف نمی‌کنند.»

وزیر نیروی ایران در گفتگویی "بدعادتی در مصرف" ایرانیان را دلیل ضربه خوردن از تحریم‌های خارجی عنوان کرده بود.

اردکانیان در گفتگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته بود: «نقطه ضعف ما مصرف است.»

او ایرانیان را با مردم چین مقایسه کرده و گفته بود: «آنها با یک وعده غذا هم رفع گرسنگی می‌کنند.»

خانم سلحشوری خطاب به وزیر نیرو گفت: «در خصوص اظهارات شما که چینی‌ها با یک وعده سیر می‌شوند و ما زیادی می‌خوریم و می‌پوشیم باید بگویم آقای وزیر به موضوعات و مشکلات حوزه خود رسیدگی کنید.»

اظهارات وزیر نیرو در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌هایی روبرو شد و بسیاری از او انتقاد کردند که از فقر و محرومیت مردم بی‌خبر است.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین در تذکری به وزرای اطلاعات و دادگستری از بازداشت مجدد عده‌ای از روزنامه‌نگاران انتقاد کرد و خواهان رسیدگی به این موضوع شد.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.