اجازه استفاده محدود از موبایل و ماهواره بعد از هشت سال حصر موسوی و رهنورد
سایت کلمه که اخبار مربوط به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را منتشر می‌کند خبر داده است که هشت سال بعد از حصر خانگی این دو نفر محدودیت‌های شدید ارتباطی آنها اندکی کاهش یافته است.

بنا بر این گزارش به خانم رهنورد گفته شده که در صورت تمایل می‌تواند از تلفن همراه استفاده کند. همچنین ماموران امنیتی به این زوج گفته‌اند که آمادگی دارند با نصب ماهواره امکان دسترسی محدود به کانال‌های تلویزیونی را به آنها بدهند.

آقای موسوی و خانم رهنورد از بهمن سال ۱۳۸۹ و در پی اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ حصر شدند و محدودیت‌های شدیدی علیه آنها اعمال شد؛ از جمله تماس و دیدار آنها با اعضای خانواده که همچنان به صورت محدود امکان‌پذیر است.

این دو نفر و همین طور مهدی کروبی، که او هم از سال ۸۹ در حصر است، هنوز با اتهامی رسمی از سوی دادگاه روبرو نیستند و محاکمه نشده‌اند.

از آن زمان محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران و رهبر جریان اصلاح‌طلب در جمهوری اسلامی هم با محدودیت‌های شدید روبرو است.

سایت کلمه نوشته است که پیشنهاد تازه رفع محدودیت‌ها از سوی "ماموران کوچه اختر" مطرح شده است. خانه آقای موسوی و خانم رهنورد که در آن حصر هستند، در کوچه اختر در مرکز تهران واقع شده است.

چند ماه پیش هم نزدیکان آقای موسوی از اجازه محدود برای رفت‌ و آمد کنترل شده او و خانم رهنورد به منزل بستگان نزدیکشان خبر دادند.

پایان دادن به حصر خانگی رهبران جنبش سبز از جمله وعده‌های حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و اصلاح‌طلبان در چند انتخابات اخیر بوده، اما آنها همچنان در حبس خانگی هستند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.