رسانه‌های ایران: «نزار زکا با درخواست حسن نصرالله آزاد می‌شود»

 شماری از رسانه‌های ایران ظهر دوشنبه به نقل از «یک منبع آگاه» اعلام کرده‌اند که نزار زَکا، شهروند لبنانی دارای اقامت آمریکا که در ایران زندانی‌ست، تا چند ساعت دیگر آزاد خواهد شد.

از جمله خبرگزاری فارس به نقل از «یک منبع آگاه» که نام او ذکر نشده است، اعلام کرد که آزادی نزار زکا «صرفا بنابر درخواست و میانجی‌گری حسن نصرالله» انجام شده و «هیچ گونه مذاکره‌ای در هیچ سطحی با فرد و دولتی انجام نشد».

این گزارش در حالی منتشر شده که هفته گذشته خبرگزاری تسنیم با اعلام اینکه مشیل عون، رئیس‌جمهوری لبنان، رسما خواستار آزادی نزار زکا شده است، به نقل از «منابع نزدیک به شورای عالی امنیت ملی» گزارش داده بود که خواسته رئیس‌جمهور لبنان «به احتمال قوی بزودی اجرایی می‌شود».

چند خبرگزاری ایران، از جمله ایسنا، نیز روز دوشنبه به نقل از یک روزنامه لبنانی گزارش دادند که میشل عون، رئیس جمهوری این کشور، گفته است درباره نزار زکا با حسن روحانی گفت‌وگو کرده و با پاسخ مثبت او، مسئولیت پیگیری این موضوع را مدیرکل اداره امنیت عمومی لبنان سپرده است.

روزنامه لبنانی «دیلی استار» روز یکشنبه اعلام کرده بود که نزار زکا روز دوشنبه به بیروت خواهد رسید.

خبر بازداشت این شهروند لبنانی روز ۱۲ آبان ۹۴ منتشر شد. این کارشناس فناوری اطلاعات روز ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ از سوی معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری برای شرکت در «همایش بین‌المللی نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار» به تهران رفته بود. ولی سه روز بعد در حالی که قصد ترک تهران را داشت، ناپدید شد و ۴۵ روز بعد خبر بازداشتش تایید شد.

او که دارای اقامت دائم آمریکا است به اتهام «جاسوسی و همکاری با دولت متخاصم» به تحمل ۱۰ سال زندان و پرداخت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شده است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.