وزیر اطلاعات ایران با رهبران حماس در بیروت ملاقات کرد
به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام محمود علوی، وزیر اطلاعات حکومت تهران با رهبران سازمان حماس ملاقات کرد. در این ملاقات دو طرف مخالفت خود را با طرح آمریکا برای صلح در خاورمیانه اعلام کردند و آن را تأمین کنندۀ منافع اسرائیل دانستند.

یک مقام حماس گفته است که این ملاقات شنبه گذشته در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت صورت گرفته است. در این ملاقات صالح العاروری، نایب رئیس دفتر سیاسی حماس، اسامه حمدان، مسئول روابط بین المللی حماس، احمد عبدالهادی، نمایندۀ حماس در لبنان حضور داشتند و با وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ملاقات و گفتگو کردند.

ایرنا، در گزارش خود در اینباره نوشته است که در این ملاقات دو طرف بر ضرورت مبارزه با چالش ها و خطرات ناشی از اصرار آمریکا بر تحمیل "توافق قرن" میان اسرائیل و فلسطین تأکید کردند.

به گفتۀ جیسون گرینبلت، مشاور رئیس جمهوری آمریکا در امور خاورمیانه، قرار است واشنگتن طرح صلح خود را بعد از تشکیل حکومت جدید اسرائیل در نوامبر آینده اعلام کند. سازمان های فلسطینی از قبل مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده و گفته اند که طرح صلح رئیس جمهوری آمریکا تنها می تواند هدیۀ دیگری برای اسرائیل باشد.

ایرنا نوشته است که وزیر اطلاعات ایران و رهبران حماس در گفتگوهای خود در بیروت تأکید کردند که رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد پس از انتقال سفارت این کشور به اورشلیم از ادامۀ شهرک سازی های یهودی در کرانۀ غربی رود اردون و بلندی های جولان حمایت کند. ایرنا افزوده است که طرح آمریکا برای صلح در خاورمیانه که از حمایت عربستان نیز برخوردار است قصد دارد با پایان دادن به منازعۀ اسرائیل و فلسطین زمینه را برای عادی شدن مناسبات اسرائیل و کشورهای عربی فراهم کند و "حق بازگشت آوارگان فلسطینی" را به سرزمین های خود "برای همیشه لغو" کند.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.