سخنگوی نیروهای مسلح ایران: در صورت حمله، منافع آمریکا به آتش کشیده خواهد شد
ایران روز شنبه اول تیر/ ٢٢ ژوئن به آمریکا هشدار داد که در صورت حمله این کشور به ایران، منافع واشینگتن و هم‌پیمانانش در منطقه «به آتش کشیده خواهد شد».

ابوالفضل شکارچی، معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی و سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، در گفت‌وگو با خبرگزاری "تسنیم" وابسته به سپاه پاسداران گفت: «خطای نظامی دشمن و به‌خصوص آمریکا و هم‌پیمانان او در منطقه به‌منزله شلیک تیر به انبار باروتی خواهد بود که آمریکا و منافع او روی آن انبار باروت استقرار داشته‌اند و منطقه به‌آتش کشیده خواهد شد و هم آمریکا و منافعش و هم هم‌پیمانان او در آن آتش خواهند سوخت».
این مقام نظامی ایران اضافه کرد: «کابوس جنگ، نظامیان دشمن را هراسان و افسرده کرده است، لذا گزینه جدیدی برای رو کردن ندارند و به همین دلیل تحرکات ظاهری آمریکا، نمایشی بیش نیست».
سخنگوی نیروهای مسلح ایران مدعی شد که آمریکا «می‌خواهد خسارات سنگین خود را از راه مذاکره جبران کند که جمهوری اسلامی ایران به‌شدت از این رویکرد شیطانی دشمن پرهیز می‌کند».

همزمان امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران، در گفت‌وگو با "ایرنا" درباره سرنگونی پهپاد آمریکا گفت «امکان دارد که این تخلف آمریکایی‌ها توسط یک ژنرال و یا چند اپراتور انجام شده باشد». او گفت «نیروهای مسلح و ملت ایران از جنگ استقبال نمی‌کنند».

همچنین عباس موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در گفت‌و‌گو با "تسنیم" با اشاره به موضع‌گیری ترامپ در مورد سرنگون شدن پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت «فارغ از هر تصمیمی که آن‌ها بگیرند، اجازه تجاوز به حریم جمهوری اسلامی را نمی‌دهیم».

رئیس جمهوری آمریکا، روز جمعه ٢١ ژوئن، در یک سلسله توئیت، گفتگوها و مشاوره‌های شب گذشتۀ خود با مقامات نظامی و سیاسی دربارۀ چگونگی پاسخ دادن به سرنگون کردن پهپاد این کشور را شرح داد و گفت که تصمیم به لغو بمباران را برای جلوگیری از کشته شدن شمار زیادی از افراد گرفته است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.