سفیر ایران در فرانسه: امانوئل ماکرون می‌تواند نقش مهمی در کاهش تنش ایفا کند
بهرام قاسمی، سفیر ایران در فرانسه، همزمان با سفر مشاور سیاسی رییس‌جمهوری فرانسه به تهران، می‌گوید: رییس‌جمهوری فرانسه می‌تواند نقش مهمی در کاهش تنش‌های موجود ایفا کند. امانوئل بن، مشاور امانوئل ماکرون، رییس‌جمهوری فرانسه، که به تهران سفر کرده است، در ادامه دیدارهای خود با مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران، روز جمعه با عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران، دیدار و گفتگو کرد.

بهرام قاسمی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه، در یک رشته پیام توئیتری، در واکنش به سفر امانوئل بن، مشاور رییس‌جمهوری فرانسه به ایران، تاکید کرد: رییس جمهوری فرانسه به عنوان رییس یک کشور مهم اروپایی و از شرکای سنتی ایران در بسیاری از حوزه های سیاسی و اقتصادی ضمن درک شرایط خطیر بین المللی و منطقه‌ای با بهره‌مندی از جایگاه دیپلماتیک این کشور در عرصه جهانی می تواند نقش مهمی در کاهش تنش‌های موجود ایفاء کند.

سفیر ایران در پاریس با تاکید بر اینکه دیپلماسی و گفتگو همواره از پایه‌های مهم سیاست خارجی ایران بوده است، در ادامه نوشت: سیاست‌های یک جانبه گرایانه، عدم درک واقعیات، تهدید و تحریم از روش های منسوخ و از پیش شکست خورده در جهان به هم پیوسته و در هم تنیده امروز است.

بهرام قاسمی، با اشاره به ملاقات‌های میان امانوئل بُن با مقامات ارشد ایران، افزوده است: امانوئل بُن، در ادامه افزایش رایزنی‌های سیاسی طی ماه‌های اخیر میان ایران و فرانسه در تهران ضمن تقدیم پیام کتبی رییس‌جمهوری فرانسه به حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران با محمدجواد ظریف و علی شمخانی دیدار و پیرامون موضوعات و تحولات مهم جهانی و روابط فی‌مابین گفتگو کردند و ملاقات‌های دیگری نیز در دستور کار قرار دارد.

ظریف: ماکرون نمی‌خواهد میانجی باشد

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، روز پنج‌شنبه ۲۰ تیر، در واکنش به سفر امانوئل بن به تهران گفت: مشاور دیپلماتیک رییس‌جمهوری فرانسه، پیشنهادی برای جلوگیری از افزایش تنش ارائه کرده و گفته است که نمی‌خواهد نقش میانجی را ایفا کند.

عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران، روز پنج‌شنبه ۱۱ ژوئیه، از دیدار و مذاکره با مشاور سیاسی رییس‌جمهوری فرانسه خبر داد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در حساب کاربری توئیتر خود با اشاره به این دیدار نوشت: "گفتگوی خوبی با امانوئل بن داشتم. با وی در مورد جنگ اقتصادی فعلی و اینکه آتش‌بسی متعادل و پایانی معقول چگونه است، صحبت کردیم".

همچنین، امانوئل بن، مشاور سیاسی رییس‌جمهوری فرانسه در سفر به تهران با حسن روحانی، رییس‌جمهوری، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، دیدار و گفتگو کرد.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.