مشاوران موسوی: با رفع حصر به این ستم تاریخی پایان دهید

مشاوران میرحسین موسوی می‌گویند که او هفته پیش را یک‌سره در بیمارستان گذرانده و درگیر مشکلات سلامتی خود بوده است. آنها در نامه‌ای به حسن روحانی، از وی خواسته‌اند که به حصر موسوی پایان داده شود.

هفت تن از مشاوران میرحسین موسوی در ستاد انتخاباتی وی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸، روز شنبه ۲۹ تیرماه (۲۰ ژوئیه) در نامه‌ای به حسن روحانی، خواستار رفع حصر سریع آقای موسوی شدند.

مشاوران موسوی در نامه خود نوشته‌اند: «همان‌گونه که تصاویر منتشر شده عزیزان مظلوم و محصور ملت به روشنی نشان می‌دهد، فرسودگی جسمانی آنان و خصوصاً شخصیت گرانقدر و خدوم ملت ایران، جناب آقای مهندس میرحسین موسوی، روندی پرشتاب به‌خود گرفته است، به‌صورتی که ایشان بخش اعظم هفته گذشته را درگیر بیمارستان و مشکلات مرتبط با سلامتی خود بودند.»

مشاوران موسوی در نامه خود به روحانی هم‌چنین نوشته‌اند: «انتظار می‌رود جنابعالی به حکم وظیفه انسانی و قانونی و وفای به وعده‌های انتخاباتی خود برای رفع حصر از این وجدان‌های بیدار ملت، اقدامی مؤثر انجام دهید و نگذارید تداوم این ستم تاریخی بیش از این بر چهره قانون و ارزش‌های جمهوری اسلامی خدشه وارد کند.»

این نامه را اردشیر امیرارجمند، قربان بهزادیان‌نژاد، علیرضا بهشتی‌ شیرازی، علیرضا حسینی‌ بهشتی، محمدرضا حسینی‌ بهشتی، ابوالفضل فاتح و فرشاد مؤمنی امضا کرده‌اند.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از بهمن‌ماه سال ۱۳۸۹ تاکنون در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند. بنابر گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های ایران در ماههای اخیر تسهیلات مختصری در وضعیت بازداشت خانگی این سه نفر به‌وجود آمده اما آنها هم‌چنان در حصر هستند.

حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی، اوایل سال جاری میلادی (۲۰۱۹) به رسانه‌ها گفت: «از حدود دو ماه قبل ماموران امنیتی به آقایان کروبی و موسوی اعلام کردند که هفته‌ای یک بار می‌توانند آنها را به بیرون از حصر و منزلی که خودشان اعلام می‌کنند از دوستان و اقوام ببرند.»

میرحسین موسوی به همراه همسرش خانم رهنورد در بیمارستان قلب تهران (اواخر خرداد ۱۳۹۸)
میرحسین موسوی به همراه همسرش خانم رهنورد در بیمارستان قلب تهران (اواخر خرداد ۱۳۹۸)

اواخر خرداد ماه تصویری از میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد در مرکز قلب تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که آن دو را، به‌ویژه میرحسین موسوی را در وضعیت فرسوده‌ای نشان می‌داد.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.