درگیری مسلحانه و مرگبار میان سپاه پاسداران و گروه پژاک در استان کردستان تعدادی کشته و زخمی بر جای گذاشت
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه ۴ مرداد / ۲۶ ژوئیه اعلام کرد که یکی از اعضای آن در درگیری با افراد مسلح از گروه پژاک در نزدیکی مرز ایران با عراق کشته شده است. بنا بر این خبر تعدادی از اعضای پژاک نیز کشته و یا زخمی شده اند.

قرارگاه حمزه سیدالشهداء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان کردستان اعلام کرد که یکی از اعضای آن به نام هادی اجاق در درگیری مسلحانه با تعدادی از اعضای گروه پژاک در بامداد روز جمعه ۴ مرداد / ۲۶ ژوئیه در ارتفاعات کوهستان کوهسالان واقع در منطقه سروآباد در نزدیکی مرز ایران و عراق کشته شد. هادی اجاق که زخمی شده بود در حین انتقال به بیمارستان جان باخت.

بنا بر همین خبر، در این درگیری تعدادی از اعضای گروه پژاک کشته یا زخمی شدند و میزان زیادی از سلاح و مهمات آنان به دست سپاه پاسداران منهدم گردید. سپاه پاسداران شمار کشته شدگان و مجروحین گروه پژاک را مشخص نکرده و گفته است که در تعقیب تعدادی از افراد مسلح است که در درگیری جان سالم بدر برده اند.

سپاه پاسداران اعضای گروه پژاک را ضد انقلاب، شرور و تروریست خوانده است.

حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک، که یک گروه شبه نظامی چپ‌گرا در استان کردستان ایران است و با جمهوری اسلامی مبارزه می‌کند، می‌گوید که خواهان اعطای خودمختاری به استان کردستان در بطن یک دولت دموکراتیک و فدرال در ایران است. معهذا برخی این گروه را جدایی طلب و خواهان اتحاد استان کردستان ایران با کردستان عراق، ترکیه و سوریه و تشکیل یک کشور مستقل می‌دانند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.