کشتی باوند، بدلیل مشکلات "فنی" برزیل را "با تاخیر" ترک می‌کند
مقام‌های برزیلی می‌گویند یکی از دو کشتی ایرانی پهلو گرفته در سواحل این کشور بدلیل مشکلات فنی نمی‌تواند سواحل برزیل را ترک کرده و عازم ایران شود. دو کشتی ترمه و باوند بیش از یک ماه است که بدلیل نداشتن سوخت و ممانعت برزیل از تحویل سوخت به این کشتی‌ها بدلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، در سواحل برزیل پهلو گرفته و از عزیمت به سوی ایران بازماندند.

در پی صدور حکم دادگاه عالی فدرال برزیل به شرکت نفت برزیلی پتروبراس، مبنی بر تامین سوخت مورد نیاز دو کشتی ایرانی پهلو گرفته در سواحل برزیل، مسئولان برزیلی، روز شنبه ۲۷ ژوئیه، اعلام کردند این دو کشتی، طی روزهای آینده، بندر پاراناگوئه را ترک خواهند کرد.

مدیریت بندر پاراناگوئه، در ایالت جنوبی پارانای برزیل، روز دوشنبه ۲۹ ژوئیه، اعلام کرد: پس از "مانورهای اولیه" مشخص شد که یکی از کشتی‌ها "بدلیل توقف طولانی‌مدت بدون سوخت" نیاز به "تعمیرات جدی" دارد.

به گفته این منبع، بنابراین کشتی "باوند"، یکی از دو کشتی پهلو گرفته در سواحل برزیل، با تاخیر "یک روزه" نسبت به کشتی "ترمه" سواحل برزیل را ترک خواهد کرد.

به گفته منابع برزیلی، کشتی باری "ترمه" سواحل پاراناگوئه را به مقصد یک بندر دیگر برزیلی برای بارگیری محموله ذرت به ترک کرده و پس از بارگیری سواحل برزیل را به مقصد ایران ترک خواهد کرد.

دو کشتی باربری ایرانی، به نام‌های "ترمه" و "باوند" در فاصله روزهای ۸ و ۹ ژوئن، که با محموله "اوره" به سواحل برزیل رسیده بودند، بدلیل عدم تحویل سوخت از سوی شرکت نفت برزیلی "پتروبراس" در سواحل برزیل پهلو گرفته بودند و ناچار به توقف شدند.

این دو کشتی باربری که محموله "اوره" را به برزیل منتقل کردند، با صدور حکم دادگاه، موفق به سوخت‌گیری شدند. این دو کشتی پس از بارگیری "ذرت" به ایران باز خواهند گشت.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.