انتقال عاطفه رنگریز، از بازداشت‌شدگان مراسم روز کارگر، به بیمارستان پس از «حمله» یک زندانی

بر اساس گزارش‌ها ، عاطفه رنگریز، از بازداشت‌شدگان مراسم روز جهانی کارگر، به دلیل حمله آسمی بیمارستان منتقل شده است.

جمال عاملی، همسر ندا ناجی از بازداشت‌شدگان، این مراسم گفت که یک زندانی که از «بیمارستان روانی امیرآباد» به زندان قرچک منتقل شده، به ندا ناجی، عاطفه رنگریز و سپیده قلیان «حمله کرده است».

آقای عاملی نوشت که ندا ناجی به دلیل «رفتار بد» ماموران زندان «از رفتن به بیمارستان خودداری می‌کند».

عاطفه رنگریز و ندا ناجی و مرضیه امیری در مراسم روز کارگر در ۱۲ اردیبهشت بازداشت شدند.

در همین حال ۸۰ سندیکای کارگری در جهان در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی،‌ خواستار آزادی تمامی فعالان کارگری و صنفی، روزنامه‌نگاران زندانی و بازداشت‌شدگان نیشکر هفت‌تپه شده‌اند.

در این نامه از اتهام‌های امنیتی به آنیشا اسدالهی، عاطفه رنگريز و ندا ناجی از فعالان کارگری و همچنین مرضیه امیری، روزنامه‌نگار، که در تجمع روز جهانی کارگر بازداشت شدند و همچنین ساناز الهیاری، امیرحسین محمدی‌فرد، ‌اسماعیل بخشی و سپیده قلیان،‌ از جمله بازداشتی‌های نیشکر هفت‌تپه انتقاد شده است.

این ۸۰ سندیکای کارگری همچنین از حکومت جمهوری اسلامی ‌خواستند به پیمان‌های بین‌المللی امضا شده از سوی ایران، از جمله حق ايجاد تشکل‌های مستقل، برگزاری تجمع، اعتصاب و قراردادهای جمعی احترام بگذارد.

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.