علی ربیعی: محمدجواد ظریف، را به کاخ سفید دعوت می‌کنند اما بلافاصله او را تحریم می‌کنند
علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، گزارش نشریه نیویورکر درباره دعوت از ظریف برای ملاقات در کاخ سفید را مورد تائید قرار داده و گفت: اعلام تحریم ظریف از سوی آمریکا خلاف همه روندهای دیپلماتیک و اتفاقی بی سابقه در تاریخ دیپلماسی جهان است و آمریکا با تحریم ظریف خود را از دیپلماسی و گفتگو محروم کرد. نشریه نیویورکر به نقل از چند مقام ایرانی و آمریکایی گزارش داده که محمدجواد ظریف در سفر اخیر خود به نیویورک برای دیدار با دونالد ترامپ به کاخ سفید دعوت شده است.

علی ربیعی، روز یک‌شنبه ۴ اوت، ضمن تائید گزارش نیویورکر گفت: در دیدار با یک سناتور آمریکایی از محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، دعوت می‌کنند تا برای ملاقات به کاخ سفید برود اما بلافاصله او را تحریم می‌کنند.

نشریه آمریکایی نیویورکر، در گزارشی، ادعا کرده بود که محمدجواد ظریف هنگامی که، در نیمه ماه ژوئیه، به نیویورک سفر کرده بود، دعوت "رند پال"، سناتور جمهوری‌خواه برای حضور در کاخ سفید و دیدار با دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، را رد کرده است.

سخنگوی دولت ایران، با بیان اینکه تحریم محمدجواد ظریف از سوی آمریکا خلاف همه روندهای دیپلماتیک و اتفاقی بی‌سابقه در تاریخ دیپلماسی جهان است، گفت: " اینکه دولتی دائما ادعای مذاکره کند و بعد وزیر خارجه همان کشوری را که دعوت به مذاکره می کند تحریم کند اگر مضحک نیست چیست؟".

علی ربیعی در ادامه افزود: "آمریکا باید بداند از نظر جمهوری اسلامی ایران ظریف مسئول سیاست خارجی ایران است و هیچ حاکمیت دوگانه ای در ایران وجود ندارد".

سخنگوی دولت ایران در واکنش به برخی گمانه‌زنی‌ها در مورد انتظارات ایران نسبت به روی کارآمدن یک رییس‌جمهوری دموکرات پس از دونالد ترامپ، گفت: چشم به دموکرات‌ها نداریم، برای ما کاخ سفید خانه پوشالی است و ساکن آن اعم از دموکرات و جمهوری‌خواه فرقی ندارد.

 

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.