دولت نقش روحانی در برکناری رئیس صندوق بازنشستگی را تکذیب کرد

سخنگوی دولت گزارش‌ها درباره این که مدیرعامل صندوق بازنشستگی ایران با دستور حسن روحانی، رئیس‌ جمهور، برکنار شده را تکذیب کرد.

علی ربیعی روز چهارشنبه گفت که «از روزهای اولِ» پس از انتصاب میعاد صالحی به این سمت، «سازمان‌های نظارتی اعلام کردند» که با توجه به ماده قانونی او «حائز شرایط نیست و دیوان محاسبات این را صریحا اعلام کرده بود».

آقای ربیعی توضیح بیشتری درباره «مخالفت نهادهای نظارتی» با انتصاب آقای صالحی نداد.

خبرگزاری‌ها در ایران روز سه‌شنبه خبر داده بودند که میعاد صالحی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی ایران، با «دستور» رئیس جمهور تنها پنج ماه پس از انتصاب از این سمت برکنار شده است.

آقای صالحی مدرک دکترای مکانیک از دانشگاه شریف دارد و پیش از این مدیر رادیو قرآن بود.

در همین حال احمد بیگدلی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفته بود که دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده‌اند انتصاب آقای صالحی به این سمت «غیرقانونی» است.

برخی از وب‌سایت‌ها اما دلیل برکناری آقای صالحی را انتشار فهرست حقوق مدیران این صندوق دانسته‌اند. او در دوره مدیریت خود فهرست حقوق و مزایای مدیران صندوق بازنشستگی کشوری را منتشر کرد و انتشار این فهرست جنجال‌هایی را به دنبال داشت.

صندوق بازنشستگی کشوری موسسه‌ای بیمه‌ای و وابسته به وزارت رفاه و تامین اجتماعی است. این صندوق همچنین فعالیت‌های اقتصادی و پنج شرکت زیرمجموعه دارد و از جمله ثروتمندترین سازمان‌های کشور به شمار می‌رود.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.