اردوغان میزبان حسن روحانی و ولادیمیر پوتین می‌شود
دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه گفته است رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، ماه آینده میزبان حسن روحانی و ولادیمیر پوتین، روسای‌جمهوری ایران و روسیه خواهد بود.

نشست سران ایران، ترکیه و روسیه، شانزدهم سپتامبر در آنکارا برگزار خواهد شد و محور این مذاکرات، سوریه اعلام شده است.

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه گفته است روسای جمهوری سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در اوضاع ادلب، تشکیل کمیته تدوین قانون اساسی و روند سیاسی در سوریه گفت‌و‌گو خواهند کرد.

ایران و روسیه از حامیان عمده بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در جنگ چند ساله داخلی این کشور بودند و ترکیه هم از شورشیان مخالف دولت حمایت کرده است.

این سه کشور تا کنون چندین نشست در باره سوریه و راه‌های پایان دادن به جنگ برگزار کرده‌اند و این نشست‌ها به آتش‌بس‌هایی منجر شده است.

خبر برگزاری این نشست زمانی اعلام می‌شود که نیروهای دولت سوریه با حمایت هوایی روسیه به پیشرفت‌هایی در شمال غربی این کشور دست یافته‌اند.

ادلب و مناطق همجوار تنها مناطقی در سوریه هستند که همچنان در کنترل شورشیان است اما از ماه آوریل امسال، روسیه به بمباران گسترده هوایی مواضع آنها دست زده است و نیروهای دولتی سوریه هم پیشروی‌هایی در این مناطق داشته‌اند.

ترکیه با ادامه حملات سوریه و روسیه به مواضع شورشیان موافق نیست.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.