یک عضو سپاه پاسداران در آذربایجان غربی توسط افراد ناشناس کشته شد
یک عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیرانشهر در استان آذربایجان غربی توسط افراد ناشناس کشته شده است.

علی ترابی فرماندار پیرانشهر کشته شدن عضو سپاه را تایید کرده و گفته این فرد در یکی از خیابان های شهر کشته شده است.

به گفته مقام های محلی، سپاهی کشته شده خالد شوانه نام داشته است. این چهارمین عضو سپاه پاسداران است که در تابستان سال جاری در این شهر کشته می‌شود.

کمتر از شش هفته پیش هم سه نفر از اعضای سپاه پاسداران در پیرانشهر کشته شده و یک سپاهی مجروح شده بود.

رسانه های ایران آن زمان گزارش داده بودند که اعضای حزب دمکرات کردستان، با افراد سپاه درگیر شده و به سوی خودروی آنها شلیک کرده بودند.

درگیری نیروهای حکومتی با گروه های مخالف در پیرانشهر پیش از این هم سابقه داشته است. زمستان دو سال پیش در جریان یک درگیری شهری دست کم سه مامور جمهوری اسلامی کشته شدند.

سپاه کشته شدگان را ماموران وزارت اطلاعات عنوان کرده بود اما حزب دمکرات کردستان تصاویری منتشر کرده و گفته بود که نیروهای سپاه پاسداران به خانه های مسکونی شان حمله کردند و آنها به همین دلیل با سپاه درگیر شدند.

به غیر از پیرانشهر، چالدارن هم در آذربایجان غربی در ماه های اخیر صحنه درگیری با نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.

چالدران در نزدیکی مرز ایران و ترکیه قرار دارد و پیش از این هم صحنه درگیری نیروی های سپاه با افرادی بوده که گفته شده قصد ورود به خاک ایران را داشتند.

از دو سال پیش تاکنون دست کم ۹ عضو سپاه پاسدارن در چالداران کشته شده اند که با افراد کشته شده در پیرانشهر، رقم تلفات سپاه در استان آذربایجان غربی را در دو سال گذشته، به ۱۳ نفر می رساند.

در درگیری های صورت گرفته نفراتی از طرف مقابل هم توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشته شده اند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.