دادستان تهران بازداشت دختر سرلشکر صالحی را تکذیب کرد
دو روز پس از شروع محاکمه عمار صالحی، فرزند سرلشکر عطالله صالحی، فرمانده پیشین ارتش ایران در دادگاه رسیدگی به مفاسد مالی بانک سرمایه، یک مقام ارشد قضایی ایران بازداشت دختر فرمانده پیشین ارتش را رد کرده است.

علی القاصی دادستان تهران در پاسخ به سئوالی درباره بازداشت فاطمه صالحی، دختر سرلشکر صالحی و خواهر زاده محمد شریعتمداری وزیر کار، گفته است: موضوع را "بررسی کردیم این فرد در سیستم قضایی ما پرونده‌ای ندارد".

در روزهای اخیر گزارش هایی از بازداشت فاطمه صالحی به ظن فساد مالی و آزادی او با قید وثیقه از سوی کاربران شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته بود.

خانم صالحی نامزد انتخابات شورای شهر شده بوده و مشاور عالی بانک حکمت ایرانیان وابسته به ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است. این بانک به خواست آیت الله علی خامنه ای با هدف آنچه "ارتقاء منزلت اجتماعی و بهبود معیشت کارکنان نیروهای مسلح" خوانده شده در سال ۱۳۸۹ تاسیس شده بود.

عمار صالحی (نفر اول از راست) فرزند سرلشکر عطالله صالحی فرمانده قبلی ارتش به اتهام
عمار صالحی (نفر اول از راست) فرزند سرلشکر عطالله صالحی فرمانده قبلی ارتش به اتهام "معاونت در اخلال نظام اقتصادی کشور از طریق تحصیل مال نامشروع" تحت محاکمه است

حکمت ایرانیان قبل از تبدیل شدن به بانک موسسه مالی و اعتباری بود اما به درخواست آقای خامنه ای که مطابق قانون فرمانده کل قوای مسلح است، به بانک تبدیل شده بود.

بر اساس تصمیم شورای عالی پول و اعتبار و شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، بانک های وابسته به نهادهای نظامی از جمله بانک حکمت ایرانیان باید در بانک سپه ادغام شوند.

توجه رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی به وضعیت فاطمه صالحی در شرایطی است که در ماه های اخیر شماری از چهره های سیاسی یا فرزندان و منصوبان آنها به ظن یا اتهام فساد مالی، تحت تعقیب و محاکمه قرار گرفته اند.

از جمله این افراد عمار صالحی فرزند سرلشکر صالحی است که محاکمه او ودیگر متهمان این پرونده از دو روز پیش توسط قاضی اسدالله مسعودی مقام آغاز شده است.

اتهام آقای صالحی "معاونت در اخلال نظام اقتصادی کشور از طریق تحصیل مال نامشروع" است.

پیش از این هادی رضوی داماد محمد شریعتمداری، وزیر کار ایران در دادگاه رسیدگی به پرونده فساد مالی بانک سرمایه مجرم شناخته شده بود.

آقای رضوی "به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی" به ۲۰ سال حبس، رد مال و ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم و بلافاصله پس از انتشار حکم، روانه زندان شد.

عمار صالحی در کنار پدرش سرلشکر صالحی و دایی اش محمد شریعتمداری وزیر کار
عمار صالحی در کنار پدرش سرلشکر صالحی و دایی اش محمد شریعتمداری وزیر کار

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.