ابراز خوشحالی فراوان اسماعیل هنیه از اعلام آمادگی خامنه‌ای برای مجهز کردن حماس
اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از اعلام آمادگی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران برای مجهز کردن این گروه نظامی ابراز «مسرت فراوان» کرد.

هنیه در نامه‌ای به خامنه‌ای که روز یکشنبه در سایت اینترنتی رهبر جمهوری اسلامی ایران منتشر شده، درباره سفر اخیر نایب رییس دفتر سیاسی حماس به تهران نوشت: «هیئت اعزامی، من را در جریان اخبار و دیدارهای انجام‌شده در این سفر قرار دادند، به‌ویژه اخبار مربوط به ملاقات آنان با حضرتعالی و بیانات صریحتان در مساعدت و حمایت ویژه و گسترده از مقاومت و برادران فلسطینی خود، و نیز اعلام آمادگی برای مجهز کردن آنها به هر آنچه برای انجام وظیفه مقاومت خود به آن نیازمندند.»

رییس دفتر سیاسی حماس ادامه داد که سخنان خامنه‌ای در این دیدار «موجب مسرّت فراوان» اعضای حماس شد و «افقهای وسیعی را پیش‌ِروی» آنان گشود.

چندی پیش، خامنه‌ای در دیدار با صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: «در سال‌های نه‌چندان دور، فلسطینی‌ها با سنگ مبارزه می‌کردند، اما امروز به جای سنگ، مجهز به موشک‌های نقطه‌زن هستند و این یعنی احساس پیشرفت.»

این اولین بار نیست که اسماعیل هنیه به خامنه‌ای نامه می‌نویسد. او دو سال پیش نیز در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی ایران نوشته بود که به «نقش بزرگ» رهبر جمهوری اسلامی برای آن چه «پروژه تمام‌کردن مسئله فلسطین» خوانده بود، ایمان دارد.

خامنه‌ای نیز در جواب نوشته بود که خود را «موظف به حمایت از» حماس «از هر نوع آن» می‌داند.

اسماعیل هنیه بارها نیز به ایران سفر کرده و با رهبر جمهوری اسلامی دیدار کرده است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.