مذاکرات عباس عراقچی و کارشناسان فرانسوی «۱۰ ساعت» طول کشید

همزمان با تهدید جمهوری اسلامی به اجرای «گام سوم» کاهش تعهدات برجامی‌اش، هیأت ایرانی که به ریاست عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه، به پاریس رفته است روز دوشنبه با کارشناسان فرانسوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفارت جمهوری اسلامی در فرانسه در حساب توئیتری خود اعلام کرد که این مذاکرات ۱۰ ساعت به طول انجامید.

وزارت خارجه فرانسه روز دوشنبه تنها گفت که «هیأتی از کارشناسان، از جمله کارشناسان وزارت اقتصاد» این کشور، در حال مذاکراتی در راستای «کاستن از تنش‌ها» هستند.

ایران در ماه‌های اخیر با انتقاد از «کم‌کاری اروپا»، در دو مرحله اقدام به توقف برخی از تعهداتش ذیل برجام کرد و تهدید کرده که اگر اروپا تا روز پنجشنبه هفته جاری اقدام عملی انجام ندهد «گام سوم» را اجرا خواهد کرد.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، در ماه‌های اخیر برای کاستن از تنش‌ها بین ایران و آمریکا تلاش‌هایی دیپلماتیک داشته و چندین بار تلفنی با حسن روحانی، همتای ایرانی‌اش، گفت‌وگو کرده است.

محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، چند روز پیش با اشاره به تماس «پنج ساعته» رؤسای جمهوری دو کشور گفته بود نتیجه این تماس این شد که هیأتی از ایران برای بررسی «پیشنهاد جدید مکرون» به پاریس برود.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.