وزارت خارجه ایران پاداش میلیونی آمریکا را «جایزه خیانت و جاسوسی» نامید

سخنگوی وزارت خارجه ایران شامگاه چهارشنبه، ۱۳ شهریور، سخنان اخیر برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، و تعیین جایزه برای اطلاعاتی را که به «متلاشی شدن چرخه مالی سپاه» منجر شود، «ناامیدانه، مضحک و اَعمالی از روی یأس و استیصال» توصیف کرد.

برایان هوک روز چهارشنبه، ۱۳ شهریور، اعلام کرد که دولت آمریکا یک «شبکه انتقال دریایی نفت» تحت «هدایت سپاه قدس» را تحریم می‌کند.

آمریکا در بیانیه خود این شبکه را شبکه «نفت در خدمت تروریسم» نامیده است.

دولت ایالات متحده همچنین «تا ۱۵ میلیون دلار» در ازای «هرگونه اطلاعاتی که به متلاشی شدن چرخه مالی سپاه پاسداران رژیم ایران از جمله سپاه قدس منجر شود» پاداش تعیین کرده است.

به‌ گزارش خبرگزاری مهر، عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، ضمن محکوم کردن سخنان برایان هوک، گفت: «تشدید اظهارنظرهای خصمانه و اقدامات ناامیدانه و مضحک‌تر از همه تعیین جایزه برای خیانت و جاسوسی، اَعمالی از روی یأس و استیصال برای اثرگذاری بر ملت ایران است که چون همیشه ره به جایی نخواهد برد.»

نماینده آمریکا در امور ایران همچنین وعده داده بود که تحریم‌های بیشتری علیه شبکه نفتی جمهوری اسلامی در راه است.

آقای موسوی با بیان این‌ که آمریکا باید روزی پاسخگوی اقدامات خود باشد، افزود: «این اظهارات برگ‌هایی سیاه بر کارنامه پرننگ و نیرنگ آنان در برخورد با ایرانیان خواهد افزود.»

آمریکا که سیاست فشار حداکثری بر ایران را برای دستیابی به توافق تازه موشکی، هسته‌ای و تعریف نقش تهران در منطقه دنبال می‌کند، می‌گوید تا زمان تغییر رفتار ایران به فشارهای خود ادامه می‌دهد.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.