قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا: ۳۰ درصد درآمد پروازهای عبوری را به ما بدهید

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء روز چهارشنبه، ۱۳ شهریور، از پی‌گیری این قرارگاه برای دریافت مستقیم بخشی از درآمد حاصل از پروازهای عبوری از آسمان ایران خبر داد.

قادر رحیم‌زاده، جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با ادعای این‌که آمار هواپیماهای عبوری نسبت به گذشته سه برابر شده است، درباره میزان سهم درخواستی گفت: «ابتدا دریافت ۳۰ درصد از کل رقم درآمد حاصل از پروازهای عبوری را پیشنهاد داده بودیم، اما این رقم‌ قابل مذاکره است.»

قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء یک نهاد نظامی بالادستی است که از خرداد سال جاری مسئولیت کنترل شبکه پدافند هوایی ایران را بر عهده دارد.

ارتش ایران تا پیش از سال ۱۳۸۷ دارای واحد پدافند هوایی بود که بخشی از نیروی هوایی ارتش محسوب می‌شد.

اما در سال ۱۳۸۷ با دستور رهبر جمهوری اسلامی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء به عنوان یکی از نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران با منفک شدن از نیروی هوایی ارتش تشکیل شد.

آقای رحیم‌زاده دلیل این درخواست از دولت و مجلس را افزایش نیرو و تجهیزات رصد و پایش این قرارگاه برای تأمین امنیت پرواز هواپیماهای عبوری عنوان کرد و افزود: «فعلاً رقم خاصی‌ برای ما از این محل در نظر گرفته نشده است، ‌اما ما دنبال این هستیم که بخشی از این درآمد به قرارگاه پدافند هوایی اختصاص یابد.»

در حال حاضر با توجه به زیان‌ده بودن بسیاری از فرودگاه‌های ایران، بخشی از ‌درآمد پروازهای عبوری در این فرودگاه‌ها هزینه می‌‌شود.

درخواست این فرمانده نظامی در حالی است که امور دفاعی و امنیتی در لایحه بودجه سالانه ایران ردیف جداگانه‌ و مخصوص به خود دارد و شامل همه نهادهای نظامی و امنیتی می‌شود. این بودجه در لایحه سال جاری ۶۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.