رئیس اطلاعات سپاه: طرح ترور سردار سلیمانی در کرمان خنثی شد

خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، روز پنج‌شنبه، ۱۱ مهرماه، از طرح ترور نافرجام قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، خبر داد.

این خبرگزاری گزارش خود را به نقل از حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه، نوشته و می‌گوید که در این ارتباط یک «تیم سه‌نفره» دستگیر شده است.

آقای طائب که در بیست و سومین مجمع عالی فرماندهان سپاه سخنرانی می‌کرد به هویت اعضای این تیم اشاره نکرده و فقط آنها را به «سرویس‌های امنیتی عبری ـ عربی» مرتبط دانسته است.

حسین طائب توضیح بیشتری درباره طراحان ترور نداده است، اما به نظر می‌رسد که منظور او سرویس‌های امنیتی اسرائیل و عربستان سعودی باشد.

جمهوری اسلامی موجودیت اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و آن را کشوری مستقل نمی‌داند و با عربستان سعودی به‌ویژه در سال‌های گذشته درگیر دست‌کم دو جنگ نیابتی بوده است.

به گفته آقای طائب، اعضای این تیم «برای آموزش از ایران به کشورهای همسایه» برده شده و نهایتا «قبل از تاسوعا و عاشورا» دستگیر شده‌اند.

به گفته رئیس سازمان اطلاعات سپاه، این طرح قرار بوده است که در «ایام فاطمیه، در حسینیه مرحوم پدر سردار سلیمانی» اجرا شود.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.