روحانی: مردم با شنیدن نام وزارت اطلاعات باید احساس امنیت و آرامش کنند
حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی با قدردانی از وزیر اطلاعات و کارمندان این وزارتخانه گفت که رویکرد وزارت اطلاعات باید ایجاد "جامعۀ امن" باشد، نه "جامعه امنیتی". او همچنین بر نقش این وزارتخانه در امور اقتصادی کشور تأکید کرد.

روز سه‌شنبه ١۶ مهر/٨ اکتبر، حسن روحانی در دیدار با وزیر و مدیران ارشد وزارت اطلاعات گوشزد کرد که وزارت اطلاعات "تنها دستگاه اجرایی است که وزیر آن باید مجتهد عادل باشد".

او حجت‌الاسلام محمود علوی، وزیر اطلاعات را فردی "دارای اخلاق حسنه و سعۀ صدر" توصیف کرد و گفت که کارکنان این وزارتخانه باید "صفت زیبای ̋سرباز گمنام امام زمان̏ را فرصت معنوی بزرگی برای خود تلقی کنند".

روحانی گفت که وزارت اطلاعات باید "نظارت پذیر" و "مردمی" باشد و "اقشار و سلیقه‌های مختلف اجتماعی باید به سلامت عمل و اقتدار وزارت اطلاعات باور داشته باشند و با شنیدن نام وزارت، احساس امنیت و آرامش کنند". او افزود: "رویکرد وزارت اطلاعات بایستی ایجاد و استحکام جامعۀ امن، و پرهیز از جامعه امنیتی باشد".

عملکرد اقتصادی وزارت اطلاعات

حسن روحانی با توصیفی از وضعیت اقتصادی کشور گفت: "علیرغم سختی‌ها و دشمنی‌های بی سابقه، طی ماههای اخیر شاخص‌های مهم اقتصادی بهبود یافته و نقش وزارت اطلاعات در این زمینه برجسته بوده است".

او تأکید کرد که نقش‌آفرینی وزارت اطلاعات "در مقطع خطیر جنگ اقتصادی علیه کشور و تحریم‌" باید ادامه یابد تا در فضای کسب و کار و سرمایه گذاری امنیت ایجاد شود.

روحانی یکی دیگر از وظایف وزارت اطلاعات را "کشف حقایق در دنیای دیجیتال" دانست و گفت که این وزارتخانه باید با ارائه اطلاعات و تحلیل‌های راهبردی در مورد فضای مجازی، دیدبان مسئولان کشور باشد.

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.